Taťána Fisherová

Taťána Fischerová, známější spíše jako Táňa, se narodila 6. června 1947 v Praze. Její otec, Jan Fisher, byl divadelní režisér a za druhé světové války byl vězněn v Terezíně, později i v Osvětimi.

Za svůj život působila jako herečka, spisovatelka, moderátorka a politická aktivistka. Po nedokončeném studiu na JAMU získala angažmá v pražském Činoherním klubu, kde zůstala až do roku 1973. Poté odešla do Divadla Jiřího Wolkera, které opustila po narození syna Kryštofa.

Mohla by být prezidentkou?

Společně s Martou Kubišovou a Janem Kačerem moderuje již řadu let televizní adventní koncerty. Ve volebním období 2002-2006 byla jako nezávislá zvolena poslankyní za Unii svobody do Parlamentu České republiky. Podílí se na práci řady neziskových organizací, nadací a občanských sdružení.

Je členkou správní rady nadace Vize 97, členkou rady patronů přátel Hnutí Duha, čestnou předsedkyní občanského sdružení Remedium, členkou poradního sboru občanského sdružení pro integraci mentálně postižených Máme otevřeno?, patronkou domu Šance, členkou Amnesty International, čestnou předsedkyní Společnosti pro trvale udržitelný život a několikrát též podpořila činnost hnutí Arnika.

Svou starostí o lidi kolem sebe si mě paní Fisherová docela získala, není jí lhostejné co vše se kolem děje, a vytváří ve mně dojem vyrovnaného člověka s jasnými cíli. Mezi prezidentskými kandidáty je toto ojedinělé, a proto je škoda, že bude pro svoji skromnost pravděbodobně přehlížena.

Připravil: David Jacobs
Běží na drupalu. Šablonu Inf08 pro Naši školu přetvořil lukasv.