Vladimír Franz

Vladimír Franz se narodil 25. května 1959 v Praze v rodině elektroinženýra a zdravotní sestry. Po absolvování gymnázia studoval Právnickou fakultu UK Praha. Současně přitom soukromě studoval malbu, skladbu, dějiny umění a dějiny hudby. Na počátku 80. let byl spoluzakladatelem, výtvarníkem a skladatelem autorského divadla Kytka.

Vysokou školu úspěšně dokončil s titulem doktor práv, ale dobrovolně se rozhodl této profesi nevěnovat. Přitahovalo jej umění a vůle prosadit se v této oblasti, ve které spatřoval ostrůvky nezávislosti.

Mohl by být prezidentem?

V současné době působí jako pedagog Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze, kde již mnoho let vede Kabinet scénické hudby. Přednáší také na Filmové fakultě AMU. Je šestinásobným držitelem ceny Alfreda Radoka, Ceny Divadelních novin a ceny OSA.

Dle mého názoru je Vladimír Franz ten správný kandidát na prezidenta, protože má jasno v tom, co chce, i když toto jeho první angažmá v politice by mu mohlo dělat problémy. Mnoho lidí už v okamžiku, kdy vidí jeho fotku, odvrátí zrak a odmítají. Pravdou je, že prezident má být reprezentativní osoba, ale jde především o to, jak se bude starat o náš národ a co dokáže. Kdyby se Franz opravdu stal prezidentem, byla by to jeho povinnost. Pokud by tedy pro stát dělal jen to nejlepší, pak jeho četná tetování nehrají vůbec žádnou roli.

Připravila: Klára Štumarová
Běží na drupalu. Šablonu Inf08 pro Naši školu přetvořil lukasv.