Lukáš Vejmelka

Kontakt:

Můžete ho kontaktovat pomocí tohoto formuláře.

Co dělá:

Lukáš je nekonvenčním článkem naší školy, to se promítá i do jeho tvorby. Nejharmoničtější pár tvoří hlavně s počítačem a krabičkami rozličných typů (musí u nich býti kabel a aspoň jeden vstup a výstup). Mezi námi děvčaty - je hypersensitivní na jakékoli kabely - opovažte se mu šlápnout na kabel (mikrofonní aj.)! Nemůžeme se tedy divit, že je tvůrcem, a někdy až puntičkářským správcem webového portálu http://naseskola.somt.cz a je technickou X+porou (kde X ∈ {pod; o})projektu. Ve svém volném čase se věnuje hudbě, síťařině, zvukařině a určitým oborům "psychologie v praxi".

Z naší školy mnoho nezbude. Většina odmaturuje

Konec května ve znamení maturitních zkoušek neminul ani studenty posledních ročníků telčského gymnázia. Zatímco státní část již mají za sebou, čeká je v nadcházejícím týdnu ještě poslední třešnička do pohárku nervových špagátů, část školní.

Kurz sociologie: I studenti z Telče snadno ovlivnitelní?

Blb něco vymyslí a stádo volů jde svorně za ním. Žádné odborné pojmy ze sociologických luhů to nejsou, ale zřejmě to může vystihovat dnes probíranou látku. V článku se budeme zabývat okolnostmi stádnosti a davového chování.

Telčské gymnaziální maturanty čeká již jen cílová rovinka, studentský ples je za nimi

Podhoubí nedorozumění a rozdílných představ o tradičním studentském plese plodí každoročně zcela originální průběh vývoje jeho organizace. Letošní rok není nijak výjimečný, důležité však je, že studenti tímto okamžikem začínají sprintovat cílovou rovinkou až k poslední metě, kterou rozumějme zkoušku dospělosti - maturitní zkoušku. V následující reportáži bychom chtěli shrnout, jak ples probíhal a poukázat na to, že to vlastně žádný maturitní ples vůbec nebyl..

VIDEO: Naše škola: Gymnázium Telč odkrývá komické záběry střižny. V "péefku"

Rok s rokem popošel a je tu bilancování práce redakce, to si však vyříkáme interně. Abychom však nebyli za nezdvořáky, ale byli před zdvořáky, měli bychom vám srdcatě popřát jak k Vánocům i do nového šťastného roku. Nechť se tak, prosím, stalo. Dárkem buďtež následující video.

AKTUÁLNĚ: Studenti zvolí svého prezidenta, spustili jsme nový volební portál

Studenti telčského Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy starší patnácti let v úterý 11. prosince 2012 zvolí svého "studentského" prezidenta. Neboť volba hlavy státu je důležitá, je třeba, aby se voliči správně rozhodli. Volič by ale měl vědět, komu svůj hlas odevzdává, měl by o daném kandidátu něco vědět. S tím jim Naše škola chce pomoci a tak spustila volební portál Naše volby: Gymnázium Telč, kde se lze dočíst více informací o jednotlivých kandidátech a názory studentů školy.

Telč v pátek rozsvítí stromeček, zazpívají pod ním děti

Zpívající děti z telčských škol a školek i rodiče přešlapující u stánku s medovinou - nejen to čeká telčské náměstí poslední listopadový pátek. Pokud totiž vše dobře dopadne, přijde možná i Mikuláš a rozsvítí jim stromeček i výzdobu města.

Přijďte s námi oslavit výročí telčského GOB a SOŠ! Pozor, již tuto říjnovou sobotu!

Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola v Telči letos slaví dvojité výročí. Zatímco střední odborná škola se dočkala svých devadesátých narozenin, šestnáct desítek svíček sfoukne na imaginárním dortu gymnaziální část školy. Hlavním dnem oslav je sobota 6. října 2012, kdy se budova školy vzdá své tradiční víkendové prázdnosti a nabídne zajímavý program v jídelně školy, učebnách, či v telčské sokolovně. Škola srdečně zve všechny absolventy i přátelé a potenciálně napravitelné nepřátele ústavu.

Študáci do lavic: exmaturanti uskuteční burzu učebnic

Na školách již probíhá přípravný týden, stejně tak studenti shánějí sešity, ořezávají pastelky a pucují bačkorky. Hned v prvním ostrém týdnu si budou moci zájemci z gymnázia odkoupit učebnice od nedávných absolventů.

V Telči rozsvítili památku, předcházela tomu lightshow

K příležitosti 20 let od zapsání prvních tří českých památek na seznam kulturního dědictví UNESCO probíhá v městech jednotlivých památek jedinečná roadshow s názvem "Rozsviťme je!". Jednu takovou show jsme zachytili 17. srpna 2012 v Telči.

Telč se chystá na Jarmark, přijede i Hudba z Marsu

Město Telč s příchodem letní sezóny kulturně vzkvétá a mezi jedno květenství patří právě Horácký jarmark, který v těchto dnech připravuje folklorní soubor Podjavořičan ve spulupráci s městem Telč. Na co se můžeme těšit letos?