Jiří Dientsbier

Jiří Dientsbier je politckým kandidátem navženým poslanci ČSSD. I přes podporu zákonodárců se rozhodl sbírat petiční hlasy, aby si zjistil, jakou má podporu.

Narodil se v době sovětské okupace Československa, v roce 1969 ve Washingtonu. Je synem Jiřího Dientsbiera staršího, významného disidenta a hlavní postavy Sametové revoluce.

Původním povoláním je právník, jako politik na profesionální úrovni působí od počátku 90. let. Stál coby člen STUHY v čele studentských demonstracích v listopadu v revolučním roce 1989.

Mohl by být prezidentem?

Je autorem protikorupčních zásad sociálnědemokratické strany, v současné době vykonává senátorský mandát, jenž získal v doplňovacích volbách po zesnulém otci.

Jiří Dientsbier je patří mezi nevýrazné tváře současných voleb. Postrádá silnější osobnost a příběh, kterým by mohl oslovit voliče. Místo toho hraje na strunu tradiční skupině sociální demokracie. S populismem této straně vlastní nabízí voličům nesplnitelné nebo nepodstatné sliby.

Za zmínku sotjí také jeho postoj k pohrobku KSČ, současné KSČM. Ač bojoval za svobodu a demokracii, nyní žádá dědickou stranu totalitního režimu o podporu do následujících voleb.

Připravil: Vít Vejmelka
Běží na drupalu. Šablonu Inf08 pro Naši školu přetvořil lukasv.