Hlavní téma

To nejdůležitější a nejzajímavější, co se v posledních týdnech událo. Zpracování hlavního tématu staví před naše redaktory velké množství překážek spojených především s dobrým výběrem tématu hyperlokálního rozměru a se sběrem nestranných informací a jejich objektivním podáním veřejnosti. Součástí zpravidla bývá nejenom podrobná analýza daného problému, či události, ale také průzkum veřejného mínění – anketa, nebo dokonce vaše komentáře.

Sotva jsme se usadili ve škole, učitelé už začínají tlačit na pomyslnou pilu tak moc, že písemky lítají jako rány kulometem. Proto se studenti posledních a předposledních ročníků gymnázia rozhodli, dát si na chvilku oraz a vyrazili do Anglie, správně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska jak nás později poučil náš pan průvodce. Prozkoumejte jejich putování prostřednictvím následujících zápisků z celého výletu!

Ze školy

Rubrika shrnuje všechny zajímavé akce školy, jichž se jednotliví studenti nebo i celé skupiny studentů zúčastnily. Zpravidla se jedná o sportovní akce nebo přírodovědné semináře pořádané pro studenty se zájmem o jakýkoli z těchto předmětů.

Telč a okolí

Velmi zajímavá rubrika pro obyvatele mikroregionu Telčsko. Popisuje události, akce i nejvíce diskutované problémy z prostředí vám blízkého s důrazem na hyperlokálnost a aktuálnost – od každodenních informací až k oříškům, se kterými si lámou hlavu i obecní zastupitelé.

Věda a zábava

Jak slyšíte slovo věda, možná se vám vybaví i zábava. Aby taky ne, v této rubrice si každý správný študák z Telče přijde na své. Dočíst se zde můžete o fíglech se štětci, přes podivné zvyky u protinožců v Austrálii, až k jaderné fúzi. Věda a zábava, vaše Alma mater.

Školní dramata

Revoluční a vtipný způsob humoru, kdy Tomáš Motyčka až satiricky vážnou nevážnou formou všem čtenářům přibližuje učitele z našeho gymnázia. A právě forma těchto rozhovorů zaručuje, že žádný z kantorů nikdy neví, co může čekat. Proč dramata? Snadné vysvětlení. Kompozice rozhovoru je totožná s kompozicí dramatu již od starověku – expozice, kolize, krize, peripetie a katastrofa, ke které naštěstí nikdy nedochází, protože naštěstí se nezapomíná na princip Deus ex machina, tedy zásah z Olympu, rozuměj velínu redakce, který vždy katastrofě zabrání.

Fotosady

Dění kolem nás prostřednictvím obrázků, ať už se jedná o ťukanec na křižovatce v Telči, cvičení hasičského sboru, rekonstrukci silnice, vernisáž. Při vytváření obsahu této rubriky úzce spolupracujeme s vámi, našimi čtenáři, dbáme vašich informací o zajímavých událostech, zveřejňujeme i vaše fotografie, diskutujeme s vámi. Zkrátka ucelený pohled prostřednictvím digitálního fotoaparátu.

Londýn v dešti, za sucha, objektivem Jana Rudolfa

Studenti dvou nejstarších ročníků gymnázia, kteří se zúčastnili tradiční exkurze do Londýna, pohlédli do rozmanité tváře hlavního města ostrovního království. Navštívili tradiční pohlednicová místa, ale také zákoutí našincovi méně známá. Volby na ambasádě, ostrovní vítr ve vlasech, místa žijící svým vlastním životem. Nejen to pro vás zachytil svým nesmírně citlivým okem a ještě citlivějším šestým smyslem nadaného fotografa Jan Rudolf, student septimy.

Čekat se vyplatilo, aula se ukázala veřejnosti v celé své kráse

Přednášková aula, která vznikla v nepoužívaných prostorách staronové přístavby v bezprostřední blízkosti nové multifunkční haly, se v pátek 2. listopadu odpoledne otevřela veřejnosti. U příležitosti otevření proběhl ve škole malý den otevřených dveří, při němž studenti předvedli své dovednosti ve specializovaných učebnách. Akci si nenechali ujít ani významní představitelé Kraje Vysočina, starosta města Roman Fabeš či senátor Miloš Vystrčil.

OŽIVENO: Z Waidhofenu si naši sportovci odvezli všechny tři trofeje

Přidány nové fotografie z volejbalu. Studenti čtyř středoškolských sportovních výběrů ze dvou zemí se sešli v úterý 15. května na sportovním hřišti ve Waidhofenu. V přátelském klání se utkaly sportovní výběry GOB a SOŠ Telč, dačické Střední školy technické a obchodní, waidhofenské HAK a tamějšího gymnázia. V rozmezí čtyř hodin se rozhodovalo o osudu tří pohárů - pro nejlepší atlety, volejbalisty a v neposlední řadě fotbalisty. Studenti z Telče se vrátili zpět na svou alma mater neporaženi, a vybojovali si tak vlastnictví všech tří trofejí. Více informací přineseme v tištěném čísle začátkem července. Těšit se můžete také na videorozhovor s učitelem Petrem Procházkou, trenérem našich fotbalistů.