Věda a zábava

Jak slyšíte slovo věda, možná se vám vybaví i zábava. Aby taky ne, v této rubrice si každý správný študák z Telče přijde na své. Dočíst se zde můžete o fíglech se štětci, přes podivné zvyky u protinožců v Austrálii, až k jaderné fúzi. Věda a zábava, vaše Alma mater.

Tanečníkům svítá naděje, chystá se kurz pro pokročilé

Rádi tancujete, máte za sebou základní taneční kurz. Zapnete si televizi a - hned na prvním programu Star Dance. Marek Eben glosuje, že se tancuje cha cha, chacha. Vy ale za nic na světě nepoznáváte kroky, které vás manželé Málkovi s hadrem na čele před lety učili. Není v tom žádná magie, přiblížit se hvězdám můžete nyní i vy. Legendární učitelé tance z Jihlavy totiž pořádají od ledna 2014 taneční pro pokročilé.

Milan Šindelář: Herec horáckého divadla z Třeště sršící láskou ke geocachingu a zábavě

Jeden z nejstarších členů souboru Horáckého divadla Milan Šindelář před nedávnem oslavil šedesátku. Aktuálně ho můžeme vidět v inscenaci Terasa či Alenka v říši za zrcadlem. V Horáckém divadle působí již řadu let, nezapomenutelné bylo jeho ztvárnění čerta Trepifaiksla ve hře Dalskabáty, hříšná ves. Před kamerou se objevil v Četnických humoreskách.

V Jihlavě se jel závod horských kol, soutěžili i naši

O víkendu 18. - 20. 5. 2012 opět ožila Jihlava několika stovkami bajkerů a bajkerek při příležitosti druhého ročníku jihlavské 24hodinovky mtb, letos zařazené jako mistrovství České republiky v 24h horských kol.

Jan Štokr: Rodák z Telče obrem ve světe volejbalu

Telčský rodák, který má za sebou veleúspěšnou sérii v italské profesionální volejbalové lize za klub Trentino Volley. Se svým týmem v roce 2011 vyhrál volejbalovou Ligu mistrů a podmanil si Itálii. Je jednou z opor české reprezentace, a tak jsme se ho rozhodli vyzpovídat.

Ondřej Bambula: Šikovný cyklista se smůlou v patách

Pětadvacetiletý nadějný cyklista, který relaxuje vážnou hudbou. Má za sebou mnoho úspěchů v České republice i mimo ni. Jeho hlavní disciplínou je cyklokros, jezdí za CT Tábor. V době rozhovoru byl na zimním soustředění na Šumavě.

Truhlářství, jak ho neznáte - od autíček po zvířátka

Určitě si všichni vzpomenou na velikonoční králíky, kteří se nejen na Štědrý den proháněli po televizních obrazovkách. Právě tyto postavičky a spousta dalších pochází z rodinné firmy Truhlářství ZDAR. Přinášíme vám rozhovor s majitelem.

Martin Jaroš: Rozbrečel Chucka Norrise a ukázal Bolka Polívku jako loužičku oleje

Chtěl být archeologem, později diplomatem. Svou kariéru začínal psaním pro Hospodářské noviny, odkud se mu na přelomu tisíciletí naskytla příležitost ke spolupráci s tehdejším Oscarem. Byl u zrodu časopisu ČILICHILI. Nakonec se stal marketingovým ředitelem českého T-Mobilu. Minulý rok natočil reklamy s legendárním Chuckem Norrisem a letos se mu podařilo získat si diváky a jejich televize s Bolkem Polívkou a jeho „rejžou“ Kubou Kohákem.

Maturitní ples gymnázia bude i letos o Vánocích

Purpura už skoro voní na plotně, lidé pečou cukroví a kapři píšou závěti. Zbývá už jenom pár dní! Myslíte Vánoce? Omyl! Samozřejmě maturitní ples studentů telčského gymnázia.

GLOSA: Prodloužená, aneb konec mého utrpení

V kulturním domě v Sedlejově se 2. prosince 2011 uskutečnilo tradiční zakončení tanečních kurzů, zvané Prodloužená. Během večera si čerství absolventi kurzu zatančili nejen tradiční tance, ale i modernější bachatu nebo disco.

Nedaleká včelí farma se otevřela veřejnosti

V Kostelní Myslové se ve dnech 28. až 29. října 2011 konal den otevřených dveří na tamější včelí farmě. Včelařství se prý může věnovat kdokoli, kdo je trpělivý, nebo je ochoten se trpělivosti naučit. Je tomu skutečně tak? Čtěte více!