Školní dramata

Revoluční a vtipný způsob humoru, kdy Tomáš Motyčka až satiricky vážnou nevážnou formou všem čtenářům přibližuje učitele z našeho gymnázia. A právě forma těchto rozhovorů zaručuje, že žádný z kantorů nikdy neví, co může čekat. Proč dramata? Snadné vysvětlení. Kompozice rozhovoru je totožná s kompozicí dramatu již od starověku – expozice, kolize, krize, peripetie a katastrofa, ke které naštěstí nikdy nedochází, protože naštěstí se nezapomíná na princip Deus ex machina, tedy zásah z Olympu, rozuměj velínu redakce, který vždy katastrofě zabrání.

Dějství prosincové: Helena Volavková

Mgr. Helena Volavková se narodila 22. 12. 1970 v Dačicích a od té doby žije v Ořechově. Základní školu a gymnázium vystudovala v Telči, obor čeština – dějepis v letech 1989 – 1994 na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Po čtyřech letech na mateřské pak v roce 1998 nastoupila na naše gymnázium, kde učí dodnes. Je vdaná, má dvě dcery.

Dějství únorové: Eva Kotíková

Mgr. Eva Kotíková, Ph.D. se narodila 19. srpna 1981 v Humpolci. Vystudovala nejprve gymnázium v Jihlavě a následně obory Anglický jazyk - Hudební výchova, Hudební výchova – Sólový zpěv a Hudební teorie a pedagogika na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.