Telč a okolí

Velmi zajímavá rubrika pro obyvatele mikroregionu Telčsko. Popisuje události, akce i nejvíce diskutované problémy z prostředí vám blízkého s důrazem na hyperlokálnost a aktuálnost – od každodenních informací až k oříškům, se kterými si lámou hlavu i obecní zastupitelé.

Brána utrpěla ránu, opravy právě probíhají

Mikroklima telčského skanzenu utrpělo další ránu. Po letošní devastují húlavě, která nadobro změnila přírodní tvář památkové rezervace, podlehla nepřízni osudu a lidské hlouposti brána Na Baště. Náraz nákladního vozidla sice přežila, ale poškození bude i po náročné opravě patrné.

Automobil při nehodě poškodil plot sportoviště

První husté sněžení způsobilo odpolední drama. Při nehodě osobního automobilu došlo dnes krátce po poledni k poškození plotu ohraničujícího školní sportoviště.

Telč v pátek rozsvítí stromeček, zazpívají pod ním děti

Zpívající děti z telčských škol a školek i rodiče přešlapující u stánku s medovinou - nejen to čeká telčské náměstí poslední listopadový pátek. Pokud totiž vše dobře dopadne, přijde možná i Mikuláš a rozsvítí jim stromeček i výzdobu města.

Další drama na třešťské železnici - mladíka spícího na kolejích málem přejel vlak

Opilý mladík v dnešních dopoledních hodinách usnul v kolejišti nedaleko za Třeští. Pohotová reakce strojvedoucího vlakové soupravy odvrátila tragickou nehodu.

V Telči rozsvítili památku, předcházela tomu lightshow

K příležitosti 20 let od zapsání prvních tří českých památek na seznam kulturního dědictví UNESCO probíhá v městech jednotlivých památek jedinečná roadshow s názvem "Rozsviťme je!". Jednu takovou show jsme zachytili 17. srpna 2012 v Telči.

Telč se chystá na Jarmark, přijede i Hudba z Marsu

Město Telč s příchodem letní sezóny kulturně vzkvétá a mezi jedno květenství patří právě Horácký jarmark, který v těchto dnech připravuje folklorní soubor Podjavořičan ve spulupráci s městem Telč. Na co se můžeme těšit letos?

AKTUALIZOVÁNO: Hrad Roštejn v sobotu opanuje jazzová hudba

Další ročník jazzového festivalu proběhne již tuto sobotu na nedalekém hradu Roštejn. Na dvou scénách se v průběhu odpoledne představí bezmála desítka hudebních uskupení.

„Jsme hrdinové současnosti, zachráníme i žáby!“

Lidé, kteří zachraňují náš majetek a mnohdy i naše životy každý den. Členové jedné ze tří skupin třešťských hasičů Miroslav Kolka, Petr Maslák, Hynek Novotný a Petr Sekava říkají: „Být hasičem není jen ježdění ve velkém červeném autě s majáky a houkačkou,“ aneb malé nahlédnutí do života požárníků.

Požárníkům z Hodic se splnil letitý sen, mají zánovní hasičský vůz

Zánovní hasičský vůz významně přispěl do výbavy hodických dobrovolných hasičů. Od nynějška se tak budou moci účastnit nejen hasičských soutěží, ale i ostrých zásahů.

Telčské náměstí zaplnily nejen motocykly a velocipedy

Několik stovek lidí zaplnilo 5. května 2012 telčské náměstí. Uskutečnil se zde totiž již 4. ročník výstavy historických automobilů, motocyklů, velocipedů, dobového oblečení, kočárků, hraček a dalších zajímavostí z meziválečného období minulého století.