Ze školy

Rubrika shrnuje všechny zajímavé akce školy, jichž se jednotliví studenti nebo i celé skupiny studentů zúčastnily. Zpravidla se jedná o sportovní akce nebo přírodovědné semináře pořádané pro studenty se zájmem o jakýkoli z těchto předmětů.

Z naší školy mnoho nezbude. Většina odmaturuje

Konec května ve znamení maturitních zkoušek neminul ani studenty posledních ročníků telčského gymnázia. Zatímco státní část již mají za sebou, čeká je v nadcházejícím týdnu ještě poslední třešnička do pohárku nervových špagátů, část školní.

Kurz sociologie: I studenti z Telče snadno ovlivnitelní?

Blb něco vymyslí a stádo volů jde svorně za ním. Žádné odborné pojmy ze sociologických luhů to nejsou, ale zřejmě to může vystihovat dnes probíranou látku. V článku se budeme zabývat okolnostmi stádnosti a davového chování.

Naše liga: O titul v malé kopané

V době, kdy se český fotbal zmítá v dlouhodobé krizi a neplodnosti, se na Gymnáziu Otokara Březiny a SOŠ v Telči organizuje nový fotbalový projekt.

Útroby gymnázia vyzdobily zbrusu nové skulptury. Jsou dada, surrealistické nebo jenom roztomile neumělé?

Stávající manýristické "vyšší výtvarné síly" působící na výtvarné práce gymnazistů byly během tohoto února vytlačeny lidskou pudovostí. Jemné, tužkou nakreslené obrazy zastínily lepenkové kolosy, snad představující nový umělecký směr, jež zajisté pročistí zahnívající vody onoho příliš krásného malířství.

Telčská SOŠ připravuje ples, lístky jsou už k dispozici

Plesová sezóna vrcholí, vstupenky na maturitní ples SOŠ Telč se prodávají již od pondělí 14. ledna. Nestihli jste je ještě zakoupit? Nevadí, stále máte možnost. Přečtěte si kde, za kolik a proč je dobré jich nakoupit pořádnou zásobu!

VIDEO: Naše škola: Gymnázium Telč odkrývá komické záběry střižny. V "péefku"

Rok s rokem popošel a je tu bilancování práce redakce, to si však vyříkáme interně. Abychom však nebyli za nezdvořáky, ale byli před zdvořáky, měli bychom vám srdcatě popřát jak k Vánocům i do nového šťastného roku. Nechť se tak, prosím, stalo. Dárkem buďtež následující video.

AKTUALIZOVÁNO: Studentský ples měl problém, prodej lístků je však již obnoven

Komplikace spojené s letošním Studentským plesem nabírají na otáčkách. Celá situace dnes v ranních hodinách vygradovala bezpodmínečným pozastavením prodeje vstupenek. Sledujte tento článek i zítra večer, bude průběžně aktualizován o nové informace.

Studentské volby: GOB a SOŠ si dnes zvolilo prezidenta

V rámci projektu Jeden svět na školách pod taktovkou sdružení Člověk v tísni proběhly dnes na GOB a SOŠ Telč Studentské prezidentské volby. Svůj hlas do volební urny mohl vhodit každý žák starší patnácti let.

Studenti budou poprvé volit prezidenta, nanečisto

V rámci projektu „Jeden svět na školách“ proběhnou na zhruba čtyřech stovkách středních škol Studentské prezidentské volby. Tento vzdělávací program zaštítil už takové akce jako Studentské volby do poslanecké sněmovny a v nedávné době i do volby krajských zastupitelstev.

Prodej vstupenek na letošní Studentský ples je v plném proudu, zásoby se však rychle ztenčují

Prodej vsupenek na letošní Studentský ples 4.A & Oktávy započal již ve středu, nyní je v plném proudu. Díky novému systému prodeje se letos netvoří nekončící fronty, vše je plynulé.