Tomáš Motyčka

Tomáš Motyčka

Kontakt:

Můžete ho kontaktovat pomocí tohoto formuláře.

Co dělá:

Tomáš Motyčka je v redakci kmetem (a jediným maturantem). Hlavní náplní jeho práce pro Naší školu je seriál Školní dramata, ve kterém se snaží poodhalit netušené hloubky charakterů gymnaziálních profesorů. Věnuje se ale i jiným tématům, zejména státní maturitě. Pokud zrovna nešíří osvětu formou článků, pokuřuje vodní dýmku a hraje Morrowind. Je dosud pannou.

Měšťáci a vidláci

Třída: 
SEPTIMA
Útvar: 
Esej / Úvaha
Téma: 
Život ve městě, nebo na vesnici?

Srovnávat vesnici a město je podle mého názoru bezpředmětné. Obojí má své klady, obojí má své zápory. Nemá smysl snažit se podrobně vypsat, kterak je město lepší než vesnice a naopak, když při takové rádoby analýze pokaždé najdeme klady především tam, kde je vidět chceme.

Zobrazit celý článek »

Dějství prosincové: Helena Volavková

doplňujicí obrázek
Mgr. Helena Volavková se narodila 22. 12. 1970 v Dačicích a od té doby žije v Ořechově. Základní školu a gymnázium vystudovala v Telči, obor čeština – dějepis v letech 1989 – 1994 na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Po čtyřech letech na mateřské pak v roce 1998 nastoupila na naše gymnázium, kde učí dodnes. Je vdaná, má dvě dcery.

Dějství únorové: Eva Kotíková

doplňujicí obrázek
Mgr. Eva Kotíková, Ph.D. se narodila 19. srpna 1981 v Humpolci. Vystudovala nejprve gymnázium v Jihlavě a následně obory Anglický jazyk - Hudební výchova, Hudební výchova – Sólový zpěv a Hudební teorie a pedagogika na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Jak dopadla generálka státních maturit?

doplňujicí obrázek
V posledním článku o státních maturitách jsme vám popsali hlavně čerstvé dojmy. Od jeho sepsání uplynul nějaký čas a teď známe i výsledky. Je pravda, že přinejmenším v jednom odhadu se Naše škola zmýlila – generálkou státních maturit neprošlo 33% studentů, tedy každý třetí.

Maturitu nanečisto si v říjnu vyzkoušeli i v Telči

doplňujicí obrázek
Přípravy na státní maturity vyvrcholily v průběhu měsíce října, když se ve dnech 11. - 14.10.2010 uskutečnila maturitní generálka, jež měla za úkol prověřit nejen připravenost 1225 škol z celé České republiky, které ke zkoušce přistoupily kladně, ale především funkčnost celého systému.Mag je jednotka magické energie, začátek slova Magnesium, ale také zkratka pro maturitní generálky, které nedávno proběhly. Jistě všichni přemítáte, co od nich čekat. Jste-li studenti vyšších ročníků, zajímáte se o to tím spíš. Časopis Naše škola má oči všude, tady je náš pohled na věc...

Okem bezohledna

Třída: 
SEPTIMA
Útvar: 
Úvaha
Téma: 
Když chybí tolerance

Tolerance je slabost. Chyby, přežitky, nesmysly; dnešní člověk to všechno toleruje. A proč? Jelikož je slabý! Místo aby vylepšoval a napravoval, vytvořil si kult tolerance a z přehlížení nedostatků vytvořil něco pozitivního. Světcem je ten, kdo se zastává chudých, darebou ten, kdo je bohatý a mocný na jejich úkor. Tak slabým se člověk stal v momentě, kdy přestal opěvovat individuální velikost a sílu a započal éru ochrany lůzy.

Zobrazit celý článek »