AKTUÁLNĚ: Hyperlokální zpravodaj Naše škola ukončil svou činnost, studenti jej tvořivší ze školy již odešli! Přečtěte si poslední vydání zde! Příjemné počtení!

Téma měsíce

doplňujicí obrázek

Sotva jsme se usadili ve škole, učitelé už začínají tlačit na pomyslnou pilu tak moc, že písemky lítají jako rány kulometem. Proto se studenti posledních a předposledních ročníků gymnázia rozhodli, dát si na chvilku oraz a vyrazili do Anglie, správně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska jak nás později poučil náš pan průvodce. Prozkoumejte jejich putování prostřednictvím následujících zápisků z celého výletu!

6,939x přečteno

Mohlo by vás zajímat

Čtvrtek, Listopad 14, 2013 - 23:28
doplňujicí obrázek

Rádi tancujete, máte za sebou základní taneční kurz. Zapnete si televizi a - hned na prvním programu Star Dance. Marek Eben glosuje, že se tancuje cha cha, chacha. Vy ale za nic na světě nepoznáváte kroky, které vás manželé Málkovi s hadrem na čele před lety učili. Není v tom žádná magie, přiblížit se hvězdám můžete nyní i vy. Legendární učitelé tance z Jihlavy totiž pořádají od ledna 2014 taneční pro pokročilé.

Vít Vejmelka
Věda a zábava
Úterý, Listopad 12, 2013 - 22:47
doplňujicí obrázek

Mikroklima telčského skanzenu utrpělo další ránu. Po letošní devastují húlavě, která nadobro změnila přírodní tvář památkové rezervace, podlehla nepřízni osudu a lidské hlouposti brána Na Baště. Náraz nákladního vozidla sice přežila, ale poškození bude i po náročné opravě patrné.

Vít Vejmelka
Telč a okolí
Úterý, Listopad 12, 2013 - 15:18

Studenti dvou nejstarších ročníků gymnázia, kteří se zúčastnili tradiční exkurze do Londýna, pohlédli do rozmanité tváře hlavního města ostrovního království. Navštívili tradiční pohlednicová místa, ale také zákoutí našincovi méně známá. Volby na ambasádě, ostrovní vítr ve vlasech, místa žijící svým vlastním životem. Nejen to pro vás zachytil svým nesmírně citlivým okem a ještě citlivějším šestým smyslem nadaného fotografa Jan Rudolf, student septimy.

Fotosada
Sobota, Květen 18, 2013 - 20:03
doplňujicí obrázek

Konec května ve znamení maturitních zkoušek neminul ani studenty posledních ročníků telčského gymnázia. Zatímco státní část již mají za sebou, čeká je v nadcházejícím týdnu ještě poslední třešnička do pohárku nervových špagátů, část školní.

Ze školy
Pátek, Duben 12, 2013 - 17:14
doplňujicí obrázek

Blb něco vymyslí a stádo volů jde svorně za ním. Žádné odborné pojmy ze sociologických luhů to nejsou, ale zřejmě to může vystihovat dnes probíranou látku. V článku se budeme zabývat okolnostmi stádnosti a davového chování.

Ze školy
Neděle, Duben 7, 2013 - 00:36
doplňujicí obrázek

V době, kdy se český fotbal zmítá v dlouhodobé krizi a neplodnosti, se na Gymnáziu Otokara Březiny a SOŠ v Telči organizuje nový fotbalový projekt.

Ze školy
Čtvrtek, Únor 28, 2013 - 16:27
doplňujicí obrázek

Stávající manýristické "vyšší výtvarné síly" působící na výtvarné práce gymnazistů byly během tohoto února vytlačeny lidskou pudovostí. Jemné, tužkou nakreslené obrazy zastínily lepenkové kolosy, snad představující nový umělecký směr, jež zajisté pročistí zahnívající vody onoho příliš krásného malířství.

Vít Vejmelka
Ze školy
Čtvrtek, Leden 17, 2013 - 18:04
doplňujicí obrázek

Plesová sezóna vrcholí, vstupenky na maturitní ples SOŠ Telč se prodávají již od pondělí 14. ledna. Nestihli jste je ještě zakoupit? Nevadí, stále máte možnost. Přečtěte si kde, za kolik a proč je dobré jich nakoupit pořádnou zásobu!

Vít Vejmelka
Ze školy