Telč v pátek rozsvítí stromeček, zazpívají pod ním děti

Zpívající děti z telčských škol a školek i rodiče přešlapující u stánku s medovinou - nejen to čeká telčské náměstí poslední listopadový pátek. Pokud totiž vše dobře dopadne, přijde možná i Mikuláš a rozsvítí jim stromeček i výzdobu města.
Fotografie ke článku: Telč v pátek rozsvítí stromeček, zazpívají pod ním děti
Ilustrační obrázek. Mikulášovi u stromečku zazpívají děti.
Autor: NŠ/ Lukáš Vejmelka

Program, který je určen především pro děti, začíná v pátek 30. listopadu 2012 již od 13,00 hodin v horní části telčského náměsti. Pro všechny v téže dobu oficiálně začne tradiční řemeslný trh.

Během večera zazpívají děti z telčských základních a mateřských škol a dětského domova. Zpívání u stromečku zakončí studenti z gymnázia.

Časový harmonogram akce:

• 13.00 – 17.00 Vánoční trh na náměstí
  • 14.00 – 16.15 Vánoční koledy, zpívání dětí u stromečku
    • 14.00 Zahájení
    • 14.15 ZŠ Masarykova
    • 14.40 Mateřská škola
    • 15.00 Dětský domov
    • 15.15 ZŠ Hradecká
  • 15.00 – 17.00 Čertování a peklo v Domě dětí
  • 16.30 Příchod Mikuláše s družinou a rozsvícení vánočního stromu a vánočního osvětlení města

V průběhu dne také můžete obdivovat ozdobené vánoční stromky dětí z telčských škol, které budou vystaveny kolem hlavního vánočního stromu.

Rozscvícení vánočních stromků v Telči není žádnou novinkou. Děti se u stromečku na náměstí scházejí každý rok a zpěvem i recitací prosí Mikuláše, aby jim jej rozsvítil.

Fotografie ke článku: Telč v pátek rozsvítí stromeček, zazpívají pod ním děti
Těsnohlídkova tradice. Telčský vánoční strom bude rozžat.
Autor: NŠ/ Lukáš Vejmelka