Parlament řešil redukci osmiletého gymnázia, prostor však dostaly i bagety

Studentský parlament uspořádal ve středu 9. února v odpoledních hodinách již třetí schůzi. Řešení se dočkala tradiční témata jako záchody, či bagety. Celým pilířem schůze byl ovšem postup proti rušení osmiletého gymnaziálního oboru v Telči.
Fotografie ke článku: Parlament řešil redukci osmiletého gymnázia, prostor však dostaly i bagety
Teploměr. Řešil se i problém s optimální teplotou.
Autor: NŠ/ Petr Kroupa

Zahájení patřilo věcem odloženým z minulé schůze. Jednalo se především o peripetiích s klimatizací v jídelně. Škola byla nucena problém vyřešit opravou pohybující se v řádu desítek tisíc korun.

Stížnosti na mýdlo jsou vcelku zbytečné, sami studenti si zavinili jeho nedostatek tím, že zcela cíleně nalijí vodu do zásobníků na mýdlo, čímž dochází k jeho zředění a následně celý obsah zásobníku samovolně vyteče ven. S o poznání kurióznějším problémem se setkali studenti na záchodech u základní školy, kde její vedení argumentovalo nefunkční světlo tím, že na novou žárovku nemá finance. „Tak jsme tam dali jednu naší," popsal situaci ředitel gymnázia Máca.

Bagety rozpoutaly vášnivou diskusi

Problematika baget se stává evergreenem každé parlamentní schůze. Tentokrát se ale zdá, že o ní již delší dobu neuslyšíme. Příští školní rok v září totiž proběhne mezi studenty anketa, ve které si odhlasují přítomnost automatu na bagety, do té doby bude řešení pozastaveno. Zde se slova ujal pan Kopečný, který neúnavně zdůrazňoval škodlivost konzervantů v bagetách, oponoval tak studentům, kteří tvrdili, že jim bagety chutnají. Slovo si vzal i ředitel. „Je nutno připomenout, že pokud bude automat na bagety, bufet se bude muset zavřít," zdůraznil.

Parlament odhlasoval účast na závodu horských kol v Jihlavě, který proběhne na jaře v blíže specifikovaném termínu.
Dále si jej budou řešit sami studenti se zájmem o účast spolu s příslušnými zástupci z řad učitelského sboru, pravděpodobně tělocvikáři.

Ředitelství školy upozornilo studenty na množící se nepořádek v okolí školy, jako odstrašující případ byla zmiňována střecha nad jídelnou, kterou někteří studenti z přístavby používají namísto odpadkového koše.

Jakmile to počasí dovolí, budou odpadky uklizeny. „Já bych také s úklidem pomohl, chodit po té střeše by mohla být sranda." překvapil Mezera.

Napíše se dopis - gympl nerušit

Posledním bodem schůze, zároveň tím nejdůležitějším, byl postup ve věci zabránit zrušení víceletého gymnázia. V této části bylo usneseno rozhodnutí o vytvoření stanoviska studentů a jeho zveřejnění v místním tisku. Bude také zasláno na krajský úřad a prostřednictvím ředitele S. Mácy parlament poděkuje Miloši Vystrčilovi za jeho podporu.

Stanovisko studentů je zde.

Umývání rukou. Ručníky byly doplněny a vodovodní kohouty opraveny.
Autor: NŠ/ Petr Kroupa

3 komentáře k "Parlament řešil redukci osmiletého gymnázia, prostor však dostaly i bagety"

Julinka (bez ověření) se projevil(a) dne 8 Duben, 2011 - 13:17:

Hele jako, furt tam řeší nějaký pitominky, a furt nic.

Janča (bez ověření) se projevil(a) dne 4 Březen, 2011 - 18:41:

Ajujdá! Čípak to jsou ručenky, sou nádherný, moc je lafínkuju! Mějte se! :-*

Herman (bez ověření) se projevil(a) dne 1 Duben, 2011 - 19:04:

Souhlasím.