studentský parlament

Studentský parlament se sešel již na šesté schůzi

Telčský studentský parlament GOB a SOŠ se v tomto školním roce sešel na poslední, šesté schůzi. Kromě hodnocení celoroční činnosti parlament diskutoval o změnách, které nejen studenty v dalším roce čekají. Především škrty v nepovinných předmětech a komplikované rekonstrukce.

„K redukci víceletých gymnázií bude muset dojít,“ míní Marie Kružíková, radní pro oblast školství

Osmapadesátiletá Marie Kružíková se zálibou ve včelařství a ručních pracích poprvé okusila studentský život ve Znojmě, kde na počátku sedmdesátých let studovala tamější gymnázium. Po maturitě se věnovala matematice a deskriptivní geometrii na Přírodovědecké fakultě Jana Evangelisty Purkyně v Brně. Do „politické manéže“ vstoupila na podzim roku 2006 jako starostka čtyřtisícové obce Brtnice. Od roku 2008 je členkou Rady kraje Vysočina a zodpovídá za oblast školství, mládeže a sportu.

Na setkání studentských samospráv nechyběli ani zástupci z Telče

Zástupci GOB a SOŠ Telč přijali ve čtvrtek 24. května 2012 pozvání na setkání mladých lidí kooperujících se studentskými samosprávami. Akce se konala v Jihlavě.

Studentský parlament se sešel již na páté schůzi

Již popáté se sešel studentský parlament, fungující při telčském gymnáziu od začátku školního roku 2011/2012. Řešil problematiku horšího stavu některých tabulí, dále diskutoval nad možností studentských aktivit při oslavách výročí školy.

Školní parlament zamítl elektronické žákovské knížky

Na doposud nejkratší schůzi studentského parlamentu, která se konala 7. února, se diskutovalo o revizi dataprojektorů, organizaci výročních oslav i o opětovném výskytu žvýkaček na lavicích. Elektronické žákovské knížky zřejmě nebudou.

Zápis ze čtvrté schůze Studentského parlamentu

Studentský parlament fungující při GOB a SOŠ v Telči se sešel k další schůzi. Zástupci tříd vyjádřili své stanovisko k zřízení elektronických žákovských knížek, také diskutovali na téma oslav výročí školy a projekční technikou.

Třetí schůze Studentského parlamentu přinesla objasnění schránky důvěry a prospěchu na webu

Ve studovně se v úterý 6. prosince opět sešli zástupci jednotlivých tříd. Diskutovalo se například o elektronické schránce důvěry, žákovských knížkách na internetu nebo o tisku z přenosných zařízení ve škole.

Zápis ze třetí schůze Studentského parlamentu

Studentský parlament fungující při GOB a SOŠ v Telči se sešel k další schůzi. Zástupci tříd schválili novelizaci řádu parlamentu, odsouhlasili zřízení elektronické schránky důvěry a diskutovali nejen nad možností zřízení elektronické žákovské knížky.

V úterý 6. prosince bude další schůze Studentského parlamentu. Studenti, přijďte!

Další schůze Studentského parlamentu proběhne v úterý 6. prosince 2011. Řešit se bude především organizace Dne otevřených dveří GOB a SOŠ.

Zápis ze druhé schůze Studentského parlamentu

Dnes se opět sešla rada Studentského parlamentu v prostorách studovny. Zástupci tříd jednali o novelizaci stanov parlamentu, školní WiFi síti, i nepořádku se žvýkačkami, které někteří nezbedníci lepí na spodní části desek lavic, či židlí. Zasedání trvalo bezmála hodinu a půl.