maturita

Z naší školy mnoho nezbude. Většina odmaturuje

Konec května ve znamení maturitních zkoušek neminul ani studenty posledních ročníků telčského gymnázia. Zatímco státní část již mají za sebou, čeká je v nadcházejícím týdnu ještě poslední třešnička do pohárku nervových špagátů, část školní.

Telčské gymnaziální maturanty čeká již jen cílová rovinka, studentský ples je za nimi

Podhoubí nedorozumění a rozdílných představ o tradičním studentském plese plodí každoročně zcela originální průběh vývoje jeho organizace. Letošní rok není nijak výjimečný, důležité však je, že studenti tímto okamžikem začínají sprintovat cílovou rovinkou až k poslední metě, kterou rozumějme zkoušku dospělosti - maturitní zkoušku. V následující reportáži bychom chtěli shrnout, jak ples probíhal a poukázat na to, že to vlastně žádný maturitní ples vůbec nebyl..

Reportáž: O tom, jak maturantům naposled odzvonilo

Pátek, 27. dubna 2012. Pro někoho obyčejné školní ráno. Pro budoucí maturanty ale probuzení do velkého dne. Stejně významného jako tehdy v září před čtyřmi roky. Tenkrát se vstupem do budovy GOB Telč vcházeli zároveň poprvé do nové životní etapy – světa středoškoláků plného kouzel, radovánek i strastí. Dnes, když jsou jim tato tajemství odkryta, je čeká poslední oficiální vstup do školy. Tedy do té doby, než se sem znovu vrátí, aby úspěšně složili obávanou zkoušku dospělosti.

Gymnazisté mají zkoušku dospělosti za sebou

Letošní cyklus originálních stužkovacích večírků, maturitních plesů a posledního zvonění připravoval okolí na nevyhnutelné. Studenty posledních ročníků čekaly jejich poslední písemky a zkoušení - maturita. Poslední? Punc jistoty, že se dobře připravený a poctivý student nových maturit nemusí bát, ztratil svoji váhu. Ač byly státní maturity testovány již vloni, jejich kvalitu prověřil až letošní rok.

Není nad bezstarostné dětství: Telčští čtvrťáci mají druhé nejhezčí tablo na Vysočině

Na tradici úspěšného umístění v soutěži tabel navázali studenti letošní 4.B Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy v Telči. V celorepublikovém měřítku se objevili mezi deseti nejlepšími přihlášenými tably, na Vysočině jsou pak dokonce druzí. Studenti se během focení vrátili do dětských let mezi svá oblíbená autíčka, plyšová zvířátka, panenky, ale i mezi mnohdy méně oblíbené první učebnice, sešity a čítanky. Zjišťovali jsme, co je na jejich tablu tak okouzlujícího, že uspěli v soutěži MF DNES. Dozvíte se i jak na tom byly jejich paralelní třídy.

Maturanti se loučili se školou, čeká je svaťák a maturita

Všichni známe ten slavný den, kdy dostat se do školy bez úhony není tak snadný úkol, jak by se mohlo jindy zdát. Je to pátek před svatým týdnem, poslední moment, kdy se může maturant odvázat a dohnat to, co nestihl za své působení na škole.

Studenti budou maturovat, už mají vybranou vysokou

Maturita je za dveřmi, a tak jsem se zeptal několika studentů GOB, proč a jaké předměty si vybrali pro svou zkoušku, jestli zvolili ve společné části nižší nebo vyšší úroveň, či jak moc ovlivnilo místo výběr školy.

Studenti volí předměty i úroveň, patnáctého je deadline

Studenti maturující v tomto školním roce mají už jen několik dnů na výběr maturitních předmětů ať už pro společnou, či profilovou část. Vyplněné formuláře musí odevzdat nejpozději 15. prosince 2011.

Maturitní vysvědčení se letos opět předávala na zámku

Státní maturity tradičnímu předávání maturitních vysvědčení na zámku v Telči nezabránily. Absolventi osmiletých a čtyřletých oborů gymnázia zde v pondělí 20. června 2011 přijali maturitní vysvědčení nejen se známkami, ale i s procenty.

Máte zánět močového měchýře? Neodmaturujete

Ředitel telčského Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy RNDr. Stanislav Máca se ke konci března sešel se studenty čtvrtých ročníků a seznámil je s aktuálními informacemi týkajících se letošní státní maturitní zkoušky.