gymnázium

Z naší školy mnoho nezbude. Většina odmaturuje

Konec května ve znamení maturitních zkoušek neminul ani studenty posledních ročníků telčského gymnázia. Zatímco státní část již mají za sebou, čeká je v nadcházejícím týdnu ještě poslední třešnička do pohárku nervových špagátů, část školní.

Naše liga: O titul v malé kopané

V době, kdy se český fotbal zmítá v dlouhodobé krizi a neplodnosti, se na Gymnáziu Otokara Březiny a SOŠ v Telči organizuje nový fotbalový projekt.

Útroby gymnázia vyzdobily zbrusu nové skulptury. Jsou dada, surrealistické nebo jenom roztomile neumělé?

Stávající manýristické "vyšší výtvarné síly" působící na výtvarné práce gymnazistů byly během tohoto února vytlačeny lidskou pudovostí. Jemné, tužkou nakreslené obrazy zastínily lepenkové kolosy, snad představující nový umělecký směr, jež zajisté pročistí zahnívající vody onoho příliš krásného malířství.

Prodej vstupenek na letošní Studentský ples je v plném proudu, zásoby se však rychle ztenčují

Prodej vsupenek na letošní Studentský ples 4.A & Oktávy započal již ve středu, nyní je v plném proudu. Díky novému systému prodeje se letos netvoří nekončící fronty, vše je plynulé.

Výmalba školního interiéru pokročila až k ateliéru

V poslední době se telčské gymnázium změnilo k nepoznání. Mimo oficiální úpravy se rozhodli přispět svou rukou k dílu také studenti z řad výtvarníků a sami se pustili do umělecké malby stěny u schodů směrem k písárně.

Přijďte s námi oslavit výročí telčského GOB a SOŠ! Pozor, již tuto říjnovou sobotu!

Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola v Telči letos slaví dvojité výročí. Zatímco střední odborná škola se dočkala svých devadesátých narozenin, šestnáct desítek svíček sfoukne na imaginárním dortu gymnaziální část školy. Hlavním dnem oslav je sobota 6. října 2012, kdy se budova školy vzdá své tradiční víkendové prázdnosti a nabídne zajímavý program v jídelně školy, učebnách, či v telčské sokolovně. Škola srdečně zve všechny absolventy i přátelé a potenciálně napravitelné nepřátele ústavu.

Študáci do lavic: exmaturanti uskuteční burzu učebnic

Na školách již probíhá přípravný týden, stejně tak studenti shánějí sešity, ořezávají pastelky a pucují bačkorky. Hned v prvním ostrém týdnu si budou moci zájemci z gymnázia odkoupit učebnice od nedávných absolventů.

Studentský parlament se sešel již na šesté schůzi

Telčský studentský parlament GOB a SOŠ se v tomto školním roce sešel na poslední, šesté schůzi. Kromě hodnocení celoroční činnosti parlament diskutoval o změnách, které nejen studenty v dalším roce čekají. Především škrty v nepovinných předmětech a komplikované rekonstrukce.

Reportáž: O tom, jak maturantům naposled odzvonilo

Pátek, 27. dubna 2012. Pro někoho obyčejné školní ráno. Pro budoucí maturanty ale probuzení do velkého dne. Stejně významného jako tehdy v září před čtyřmi roky. Tenkrát se vstupem do budovy GOB Telč vcházeli zároveň poprvé do nové životní etapy – světa středoškoláků plného kouzel, radovánek i strastí. Dnes, když jsou jim tato tajemství odkryta, je čeká poslední oficiální vstup do školy. Tedy do té doby, než se sem znovu vrátí, aby úspěšně složili obávanou zkoušku dospělosti.

Průzkum: Byli byste ochotni podstoupit doučování od vrstevníka nebo sami doučovali?

Na poslední schůzi studentského parlamentu, o které jsme vás informovali v únorovém vydání Naší školy, bylo jedním z bodů jednání i vyhodnocení ankety o elektronických žákovský knížkách. Další průzkum pod záštitou časopisu Naše škola je anketa ohledně dobrovolnického systému doučování.