Radek Peroutka

Co dělá:

Radek Peroutka je šéfredaktorem a Project managerem Naší školy, páchá "grafickou tragédii" na zpracování tištěné verze časopisu.

"Získávání zpětné vazby, utváření samostatných názorů a s tím spojený jejich projev, diskuse, dialogy, ankety... To je hlavní myšlenka tohoto projektu." říká o Naší škole.

AKTUALIZOVÁNO: Studentský ples měl problém, prodej lístků je však již obnoven

Komplikace spojené s letošním Studentským plesem nabírají na otáčkách. Celá situace dnes v ranních hodinách vygradovala bezpodmínečným pozastavením prodeje vstupenek. Sledujte tento článek i zítra večer, bude průběžně aktualizován o nové informace.

Studentské volby: GOB a SOŠ si dnes zvolilo prezidenta

V rámci projektu Jeden svět na školách pod taktovkou sdružení Člověk v tísni proběhly dnes na GOB a SOŠ Telč Studentské prezidentské volby. Svůj hlas do volební urny mohl vhodit každý žák starší patnácti let.

Prodej vstupenek na letošní Studentský ples je v plném proudu, zásoby se však rychle ztenčují

Prodej vsupenek na letošní Studentský ples 4.A & Oktávy započal již ve středu, nyní je v plném proudu. Díky novému systému prodeje se letos netvoří nekončící fronty, vše je plynulé.

Automobil při nehodě poškodil plot sportoviště

První husté sněžení způsobilo odpolední drama. Při nehodě osobního automobilu došlo dnes krátce po poledni k poškození plotu ohraničujícího školní sportoviště.

Otevřený dopis redakci Naší školy

Otevřený dopis adresovaný členům redakce časopisu Naše škola nastíní aktuální změny ve vedení celého projektu. Stane se tak v důsledku plnění dlouhodobého plánu nástupnictví.

Další drama na třešťské železnici - mladíka spícího na kolejích málem přejel vlak

Opilý mladík v dnešních dopoledních hodinách usnul v kolejišti nedaleko za Třeští. Pohotová reakce strojvedoucího vlakové soupravy odvrátila tragickou nehodu.

AKTUALIZOVÁNO: Hrad Roštejn v sobotu opanuje jazzová hudba

Další ročník jazzového festivalu proběhne již tuto sobotu na nedalekém hradu Roštejn. Na dvou scénách se v průběhu odpoledne představí bezmála desítka hudebních uskupení.

„K redukci víceletých gymnázií bude muset dojít,“ míní Marie Kružíková, radní pro oblast školství

Osmapadesátiletá Marie Kružíková se zálibou ve včelařství a ručních pracích poprvé okusila studentský život ve Znojmě, kde na počátku sedmdesátých let studovala tamější gymnázium. Po maturitě se věnovala matematice a deskriptivní geometrii na Přírodovědecké fakultě Jana Evangelisty Purkyně v Brně. Do „politické manéže“ vstoupila na podzim roku 2006 jako starostka čtyřtisícové obce Brtnice. Od roku 2008 je členkou Rady kraje Vysočina a zodpovídá za oblast školství, mládeže a sportu.

Týmový trenér Procházka: U dívek vidím větší úspěchy

Studenti čtyř středoškolských sportovních výběrů ze dvou zemí se sešli v úterý 15. května na sportovním hřišti ve Waidhofenu. V přátelském klání se utkaly sportovní výběry GOB a SOŠ Telč, dačické Střední školy technické a obchodní, waidhofenské HAK a tamějšího gymnázia.

Tomáš Graumann, jeden ze 669 Wintonových dětí, nacistům odpustil

Tomáš Graumann v roce 1939 jako sedmiletý absolvoval spolu s ostatními židovskými dětmi pod záštitou Sira Nicolase Wintona záchranný Kindertransport z protektorátu Čechy a Morava. Jeho matka mu před odjezdem vlaku slibovala, že se po třech měsících vrátí zpět. Nikdy ji už neviděl, všichni jeho blízcí se stali obětmi holocaustu. Svůj život přiblížil v úterý 29. května také telčským studentům.