přednáška

Oslava 160 let: Dvakrát zachráněný Tomáš Graumann přivezl studentům naději

Na Gymnázium Otokara Březiny a Střední odbornou školu zavítal v pondělí 26. listopadu vzácný host - Tomáš Graumann. Brněnský rodák, jenž byl jako dítě zachráněn díky siru Nicholasi Wintonovi před koncentračním táborem, se vrátil po půl roce na telčské gymnázium, aby svůj životní příběh vyprávěl další generaci. V nedávno otevřené aule se s očekáváním sešla asi stovka studentů.

Na setkání studentských samospráv nechyběli ani zástupci z Telče

Zástupci GOB a SOŠ Telč přijali ve čtvrtek 24. května 2012 pozvání na setkání mladých lidí kooperujících se studentskými samosprávami. Akce se konala v Jihlavě.

Parní stroj i Peltierův článek moderně v učebně chemie

Nezapomenutelný zážitek si v pátek 9. prosince 2011 odnesli studenti prvních a druhých ročníků z Moderní hodiny chemie v podání Marka Lanče a Jiřího Vrány z pražské VŠCHT. Třičtvrtěhodinový program plný nejrůznějších experimentů byl zaměřen na přeměny energie. Mimo jiné si studenti mohli také zkusit, jaké to je, být jedním z odporů elektrického obvodu.

Naše gymnázium hostilo Nobelovské praktikum

Nobelovské praktikum, tedy odpoledne s fyzikálními pokusy, které byly oceněny Nobelovou cenou, hostilo Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola ve středu 15. června v laboratoři fyziky.

Gymnazistům o závislostech přednášel psychiatr

Přednášku o drogách a závislostech si přišli ve středu 4. března 2011 vyslechnout studenti třetích ročníků Gymnázia Otokara Březiny v Telči. Během asi hodinového výkladu psychiatr Josef Pařenica posluchače seznámil s problematikou nejen drog, ale i reklamních kampaní na alkohol.

Obdivovali křemík, jiné mrazil dusík!

Koncem února studenti gymnázia v Telči zhlédli zajímavé přednášky - "Pozoruhodný křemík" a "Mrazivý dusík". Zatímco v nižších ročnících studenti z Přírodovědecké fakulty MU o hlavy rozbíjely dusíkem zmražené karafiáty, v septimě doc. Zdeněk Bochníček vysvětlovat výrobu a použití polovodičových součástek. Nezbytná trocha teorie byla prokořeněna řadou zajímavých pokusů.

Gymnazisty zajímal muž, který miloval čísla

Hodinovou přednášku nazvanou „Muž, který miloval čísla“ si přišlo v pátek 28. ledna do učebny fyziky poslechnout na zhruba tři desítky studentů z naší školy. Přítomni byli i zástupci učitelského sboru, jmenovitě ředitel RNDr. Stanislav Máca a jeho zástupce Ing. Bohumír Krejčí.