David Jacobs

Školní parlament zamítl elektronické žákovské knížky

Na doposud nejkratší schůzi studentského parlamentu, která se konala 7. února, se diskutovalo o revizi dataprojektorů, organizaci výročních oslav i o opětovném výskytu žvýkaček na lavicích. Elektronické žákovské knížky zřejmě nebudou.

Školy Visegrádské čtyřky se sešly pod Radhoštěm

Žáci telčských škol se zúčastnili Mezinárodního lyžařského soustředění Visegradské čtyřky, které se konalo od 6. do 13. ledna. Z akce si odvezli jak zkušenosti z mezinárodní spolupráce, tak i žaludeční potíže.

Třetí schůze Studentského parlamentu přinesla objasnění schránky důvěry a prospěchu na webu

Ve studovně se v úterý 6. prosince opět sešli zástupci jednotlivých tříd. Diskutovalo se například o elektronické schránce důvěry, žákovských knížkách na internetu nebo o tisku z přenosných zařízení ve škole.

Zemřel básník, výtvarný kritik, disident a legenda českého undergroundu Magor Ivan Jirous

Ivan, narozený v Humpolci, je známý především svou undergroundovou činností za totalitního režimu ve spolupráci s kapelou The Plastic People of the Universe. Za své politické názory byl pětkrát vězněn. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v oboru dějiny umění a napsal řadu knih a básnických sbírek. Stal se držitelem ceny Jaroslava Seiferta. Zemřel 10. listopadu ve věku 67 let. Pohřben je v Kostelním Vydří.

Vedle formálních záležitostí vyřešil parlament i WiFi

Všichni zástupci tříd se v úterý 4. října sešli na prvním zasedání školního parlamentu. Byl zvolen nový předseda a místopředseda, debatovalo se o volnočasových aktivitách a výrazného objasnění se dočkala i WiFi.

Zdivo odpadlo z dilatační spáry, nebezpečí nehrozí

V pondělí ráno se na předělu původní budovy gymnázia s přístavbou objevila trhlina ve zdi. Ze stropu spadla omítka, která odhalila trhlinu, táhnoucí se od stropu až do poloviny zdi. Otázkou zůstává, zda je to výsledkem střídání vlhkých deštivých dnů se dny suchými a mrazivými nebo přístavba nezvládá nápor nové inteligence. Každopádně se nemusíte bát, že vám škola spadne na hlavu, dokud nepřijde odsuzující posudek statika.