oslavy výročí školy

Oslava 160 let: Dvakrát zachráněný Tomáš Graumann přivezl studentům naději

Na Gymnázium Otokara Březiny a Střední odbornou školu zavítal v pondělí 26. listopadu vzácný host - Tomáš Graumann. Brněnský rodák, jenž byl jako dítě zachráněn díky siru Nicholasi Wintonovi před koncentračním táborem, se vrátil po půl roce na telčské gymnázium, aby svůj životní příběh vyprávěl další generaci. V nedávno otevřené aule se s očekáváním sešla asi stovka studentů.

Čekat se vyplatilo, aula se ukázala veřejnosti v celé své kráse

Přednášková aula, která vznikla v nepoužívaných prostorách staronové přístavby v bezprostřední blízkosti nové multifunkční haly, se v pátek 2. listopadu odpoledne otevřela veřejnosti. U příležitosti otevření proběhl ve škole malý den otevřených dveří, při němž studenti předvedli své dovednosti ve specializovaných učebnách. Akci si nenechali ujít ani významní představitelé Kraje Vysočina, starosta města Roman Fabeš či senátor Miloš Vystrčil.

Přijďte s námi oslavit výročí telčského GOB a SOŠ! Pozor, již tuto říjnovou sobotu!

Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola v Telči letos slaví dvojité výročí. Zatímco střední odborná škola se dočkala svých devadesátých narozenin, šestnáct desítek svíček sfoukne na imaginárním dortu gymnaziální část školy. Hlavním dnem oslav je sobota 6. října 2012, kdy se budova školy vzdá své tradiční víkendové prázdnosti a nabídne zajímavý program v jídelně školy, učebnách, či v telčské sokolovně. Škola srdečně zve všechny absolventy i přátelé a potenciálně napravitelné nepřátele ústavu.

Vzhůru za výročním pokladem našeho gymnázia

K oslavě 160. výročí od založení gymnázia v Telči přispěli svou troškou do mlýna i příznivci geocachingu. Za temné bouřlivé noci kamsi ukryli malou krabičku a v ní drobný poklad. Na internetu jsou vyvěšeny její souřadnice. Je jen na Vás, abyste s pomocí mapy a buzoly, nebo nadupané navigace poklad ulovili.

Komentář gurmána: Plněný měšec byl dobrou volbou!

Dlouhé fronty hladových studentů, sešikovaných do několika řad - snad pátek? Kdepak, jídelnu v úterý 13. března navštívil kuchařský mág Roman Ťulpa, který se rozhodl svým umem oslovit chuťové pohárky mlsných studentů.

Školní parlament zamítl elektronické žákovské knížky

Na doposud nejkratší schůzi studentského parlamentu, která se konala 7. února, se diskutovalo o revizi dataprojektorů, organizaci výročních oslav i o opětovném výskytu žvýkaček na lavicích. Elektronické žákovské knížky zřejmě nebudou.