tanec

Tanečníkům svítá naděje, chystá se kurz pro pokročilé

Rádi tancujete, máte za sebou základní taneční kurz. Zapnete si televizi a - hned na prvním programu Star Dance. Marek Eben glosuje, že se tancuje cha cha, chacha. Vy ale za nic na světě nepoznáváte kroky, které vás manželé Málkovi s hadrem na čele před lety učili. Není v tom žádná magie, přiblížit se hvězdám můžete nyní i vy. Legendární učitelé tance z Jihlavy totiž pořádají od ledna 2014 taneční pro pokročilé.

Telčské gymnaziální maturanty čeká již jen cílová rovinka, studentský ples je za nimi

Podhoubí nedorozumění a rozdílných představ o tradičním studentském plese plodí každoročně zcela originální průběh vývoje jeho organizace. Letošní rok není nijak výjimečný, důležité však je, že studenti tímto okamžikem začínají sprintovat cílovou rovinkou až k poslední metě, kterou rozumějme zkoušku dospělosti - maturitní zkoušku. V následující reportáži bychom chtěli shrnout, jak ples probíhal a poukázat na to, že to vlastně žádný maturitní ples vůbec nebyl..

Přijďte s námi oslavit výročí telčského GOB a SOŠ! Pozor, již tuto říjnovou sobotu!

Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola v Telči letos slaví dvojité výročí. Zatímco střední odborná škola se dočkala svých devadesátých narozenin, šestnáct desítek svíček sfoukne na imaginárním dortu gymnaziální část školy. Hlavním dnem oslav je sobota 6. října 2012, kdy se budova školy vzdá své tradiční víkendové prázdnosti a nabídne zajímavý program v jídelně školy, učebnách, či v telčské sokolovně. Škola srdečně zve všechny absolventy i přátelé a potenciálně napravitelné nepřátele ústavu.

Třešťský Zatrestband přilákal na maturiťák stovky lidí

Sezona maturitních plesů je právě teď v plném proudu, studenti našeho gymnázia však mají slavnostní šerpování již dlouhou dobu za sebou. Jejich maturitní ples totiž proběhl už 26. prosince 2011.

Maturitní ples SOŠ: Bohatá tombola a rocková kapela

Telčská Sokolovna druhý únorový pátek letošního roku opět ožila. Studenti maturitní třídy Střední odborné školy v Telči si došli pro šerpy, připili z maturitních číší a spolu s rodiči a kamarády oslavili svůj budoucí krok mezi dospělé.

"Půjčila jsem si tanečníka" aneb třešťská Tančírna se škraboškou

Motýli, květinové vzory, bandité, ale i orientální tanečnice zaplnili v sobotu 10. prosince 2011 celý sál. Tanec, zpěv a rytmus swingu prohýbal třešťská "prkna, jež znamenají svět". Uskutečnila se další Tančírna, tentokrát škrabošková. Po osmé hodině večerní několik set návštěvníků roztančil nejprve Petr Kroutil Orchestra, poté třešťský Jazzband a do pozdních večerních hodin se o hudební doprovod postaral Zatrestband. Během večera také zatančila taneční skupina Hotch-Potch z Jihlavy. Novinkou tohoto večera byla půjčovna tanečníků, do které si pánové v hojném počtu sedali a vyhlíželi dámy.

GLOSA: Prodloužená, aneb konec mého utrpení

V kulturním domě v Sedlejově se 2. prosince 2011 uskutečnilo tradiční zakončení tanečních kurzů, zvané Prodloužená. Během večera si čerství absolventi kurzu zatančili nejen tradiční tance, ale i modernější bachatu nebo disco.

Přípravy plesu vrcholí, lístky budou k mání v úterý

Studentský ples pořádaný tradičně Sdružením rodičů a přátel školy telčského gymnázia proběhne 26. prosince 2011. Na slavností večer v sále třešťského učiliště se připravují nejen maturanti, ale i třetí ročníky se svou tombolou. A jak to bude s lístky?

Tanec je stále živý, kulturní dům praskal ve švech

Letošní lekce tance manželů Málkových vyvrcholily v pátek 2. prosince 2011 slavnostní prodlouženou. Do sedlejovského kulturního domu mířily stovky spanilých dívek se svými gardedámami, ani počet galantních mladíků nebyl pozadu.

Kurzy zumby jsou už i v Telči

Zajímavým a v poslední době hojně vyhledávaným sportem se stala zumba. Velkou oblibu si u mnoha lidí získala především svou chytlavostí. Tanec totiž obsahuje jak prvky klasických latinskoamerických tanců, tak aerobiku.