Helena Vítů

Osud nejstarších ročníků je zpečetěn, studenti byli nedávno pasováni na maturanty

Každý podzim se pro maturitní ročníky nese ve znamení večírku, kde jsou vyznamenáni stužkou a tím právoplatně pasováni na maturanty, hlavní postavy právě probíhajícího školního roku. I letošní rok se konaly v rámci gymnázia stužkováky dva, jeden pro studenty oktávy a druhý pro obě třídy čtvrtých ročníků.

Maturitní ples gymnázia bude i letos o Vánocích

Purpura už skoro voní na plotně, lidé pečou cukroví a kapři píšou závěti. Zbývá už jenom pár dní! Myslíte Vánoce? Omyl! Samozřejmě maturitní ples studentů telčského gymnázia.

Archeologové odkrývají zbytky původní Telče, našli mince i 900 let starého koně

Na Staroměstském rybníku v Telči probíhá od dubna letošního roku archeologický výzkum, který má za úkol pomoct objasnit historické počátky Telče spojené s jejím osidlováním. Podle nejnovějších zjištění se datují do první poloviny třináctého století. Původní vesnice ustoupila v průběhu čtrnáctého století budování rybníka. Pro historiky je tato informace do jisté míry překvapující, na takto raný vznik Telče poukazovaly pouze historické prameny a románská věž svatého Ducha, nacházející se na náměstí Zachariáše z Hradce.

Závěrečný ples tanečního kurzu

Hoši tam nechtějí, dívky se nemohou dočkat. Obvyklý nedostatek kluků. Začíná to na podzim. Taneční. I letos manželé Málkovi v Sedlejově vedli taneční kurzy pro mládež. Zachytili jsme atmosféru závěrečného plesu tohoto tanečního kurzu.

Lojkovi položili jejich „základní kámen“

Lojkovi položili jejich „základní kámen“. Své ano si řekli při pohádkovém obřadu v telčském parku. Jak již možná někteří víte, na konci září se nám oženil náš zeměpisář a tělocvikář - pan Lojka. Naše škola ho zašla navštívit, aby zjistila několik podrobností.