Radim Tichý

Kontakt:

Můžete ho kontaktovat pomocí tohoto formuláře.

Co dělá:

Radim Tichý je obyčejným řadovým redaktorem Naší školy, mezi jehož největší záliby patří sport všeho druhu, fyzika a fyzikální výzkum. Je vášnívým milovníkem vážné hudby - Bach, Beethoven, Chopin, Liszt… - , a tak není divu, že si oblíbil heslo: „Music heals our souls“, což snad není třeba překládat. Zabývá se také psychologickou úvahou na téma: „Ovlivňují naše fyzické pocity (7. vyučovací hodina = hlad) dlouhodobě náš názor na předmět (třeba Biologie), který se učíme v okamžiku zaregistrování onoho pocitu??? Toť otázka!!!“ O Naší škole říká: „Je to úžasná kolektivní práce, především však zábavná.“

Vidět polarizované světlo není složité, vyzkoušejte

Je „polarizované světlo“ nadávka? Přemýšlej. Nesmrdí to fyzikou? Přihořívá… Stojí to za to číst? Uvidíš! Bude mi to k něčemu dobré? Možná ano.

Za řešením fyzikálních problémů vyrazili na Cikháj

Rok se s rokem sešel a je tady zase. Zářijové soustředění na Cikháji. Co zajímavého z toho, co přinese, si odneseme? Na co se můžete těšit příští rok? Myslíte si, že fyzici, biologové, chemici a jim podobná havěť nemají smysl pro humor?

VĚDA: Co je to tryskové proudění, Jet Stream

Jet Stream, tryskové proudění, je označení pro komplikovaný atmosférický jev, při kterém vzduch v atmosféře proudí ve vysokých rychlostech směrem ze západu na východ.

Archeologové odkrývají zbytky původní Telče, našli mince i 900 let starého koně

Na Staroměstském rybníku v Telči probíhá od dubna letošního roku archeologický výzkum, který má za úkol pomoct objasnit historické počátky Telče spojené s jejím osidlováním. Podle nejnovějších zjištění se datují do první poloviny třináctého století. Původní vesnice ustoupila v průběhu čtrnáctého století budování rybníka. Pro historiky je tato informace do jisté míry překvapující, na takto raný vznik Telče poukazovaly pouze historické prameny a románská věž svatého Ducha, nacházející se na náměstí Zachariáše z Hradce.

Automobilka Škoda - Laurin & Klement

Patříte mezi fanoušky motorismu? Pak by vás měl zaujmout článek o české automobilce Laurin & Klement, ze které vznikla firma, největší svého druhu v České Republice a známá po celém světě. Každému už musí být jasné, že řeč je o mladoboleslavské Škodovce.

Odhalte, co se skrývá za termonukleární fúzí

Termonukleární fúze (zkratka TF) je proces, při kterém se slučují jádra za vysokých teplot či tlaků. Při této reakci dochází k zániku hmoty a vzniku velkého množství energie. Tento způsob získání energie je ve své podstatě úžasný, oproti jaderným štěpným reakcím je totiž asi 4x účinnější.