Třešť

Prodej vstupenek na letošní Studentský ples je v plném proudu, zásoby se však rychle ztenčují

Prodej vsupenek na letošní Studentský ples 4.A & Oktávy započal již ve středu, nyní je v plném proudu. Díky novému systému prodeje se letos netvoří nekončící fronty, vše je plynulé.

Další drama na třešťské železnici - mladíka spícího na kolejích málem přejel vlak

Opilý mladík v dnešních dopoledních hodinách usnul v kolejišti nedaleko za Třeští. Pohotová reakce strojvedoucího vlakové soupravy odvrátila tragickou nehodu.

AKTUALIZOVÁNO: Hrad Roštejn v sobotu opanuje jazzová hudba

Další ročník jazzového festivalu proběhne již tuto sobotu na nedalekém hradu Roštejn. Na dvou scénách se v průběhu odpoledne představí bezmála desítka hudebních uskupení.

„Jsme hrdinové současnosti, zachráníme i žáby!“

Lidé, kteří zachraňují náš majetek a mnohdy i naše životy každý den. Členové jedné ze tří skupin třešťských hasičů Miroslav Kolka, Petr Maslák, Hynek Novotný a Petr Sekava říkají: „Být hasičem není jen ježdění ve velkém červeném autě s majáky a houkačkou,“ aneb malé nahlédnutí do života požárníků.

Třešťský Zatrestband přilákal na maturiťák stovky lidí

Sezona maturitních plesů je právě teď v plném proudu, studenti našeho gymnázia však mají slavnostní šerpování již dlouhou dobu za sebou. Jejich maturitní ples totiž proběhl už 26. prosince 2011.

Promenádu prasete po Třešti ukončila až policie

Úsměvy dětí, strach ve tvářích rodičů, senzaci v očích fotografů, studený pot na čelech policistů. To vše měl na svědomí kříženec prasete divokého, který se 13. března 2012 v odpoledních hodinách proháněl třešťskými ulicemi.

Fotoreportáž z třešťského podzemního bunkru S-7

Do čtyřicet let utajovaného objektu S-7 v Třešti se v úterý 14. února vypravilo několik redaktorů Naší školy. Převážně podzemní čtyřpatrová budova na okraji města by v minulosti za případného válečného konfliktu sloužila jako sídlo krizového štábu. Přinášíme snímky ze tři tisíce metrů čtverečních velkého protiatomového krytu, jeho technického zázemí, kanceláří a logistického skladu. Více informací jsme přinesli v samostatném článku ZDE.

Navštívili jsme podzemní čtyřpatrový bunkr S-7, v Třešti stojí od sedmdesátých let

Jedna z nejutajovanějších staveb komunistického režimu v České republice vyrostla v sedmdesátých letech minulého století na okraji Třeště. Čtyřpatrová, převážně podzemní budova s krycím názvem „S-7“ by v případě válečného konfliktu sloužila jako sídlo krizového štábu. Bezpečný úkryt před vlivy radiace či chemických zbraní by zde po několik dnů našly bezmála tři stovky lidí. Místní lidé lokalitě říkají Jáma. K odtajnění objektu došlo v důsledku rozhodnutí vlády a ministerstva vnitra na sklonku minulého roku. Před nedávnem se do míst, která byla po bezmála čtyři desítky let utajována veřejnosti, podívalo několik redaktorů časopisu Naše škola.

Nehodu u Čenkova zavinila nepřiměřená rychlost

Řidička ztratila ve čtvrtek 9. února krátce po druhé hodině odpolední kvůli nepřiměřené rychlosti kontrolu nad svým vozidlem a způsobila tak dopravní nehodu, při které naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Dopolední výluku na trati způsobila nehoda u Třeště

Dopolední výluku na trati Kostelec - Slavonice zapříčinila dopravní nehoda. Vlaky nejezdily bezmála tři hodiny, pro cestující byla včasně zajištěna náhradní doprava.