Alena Urbánková

Kontakt:

Můžete ji kontaktovat pomocí tohoto formuláře.

Co dělá:

Alena je dalším kouskem skládačky tvořící tým časopisu. "Vždycky jsem si chtěla vyzkoušet práci redaktorky a Naše škola mi k tomu dala příležitost." Protože má ráda hudbu, bylo jejím původním úmyslem psát články zaměřené na ni, ovšem nestraní se téměř žádného tématu. Nejen na cestě gymnáziem je jejím věrným společníkem smích a heslem citát "Nezáleží na tom, že děláš to, co máš rád, ale že máš rád to, co děláš."

Reportáž: O tom, jak maturantům naposled odzvonilo

Pátek, 27. dubna 2012. Pro někoho obyčejné školní ráno. Pro budoucí maturanty ale probuzení do velkého dne. Stejně významného jako tehdy v září před čtyřmi roky. Tenkrát se vstupem do budovy GOB Telč vcházeli zároveň poprvé do nové životní etapy – světa středoškoláků plného kouzel, radovánek i strastí. Dnes, když jsou jim tato tajemství odkryta, je čeká poslední oficiální vstup do školy. Tedy do té doby, než se sem znovu vrátí, aby úspěšně složili obávanou zkoušku dospělosti.

Jazzový most přemostil Dolní Rakousko a Vysočinu šňůrou koncertů v pěti městech

Vysočina má údajně fandit kultuře a následující součást Porta Culturae je důkazem, že se jí to úspěšně daří. Jazzový most - projekt, jenž letos podruhé propojuje Vysočinu s Rakouskem. Festiválek, který dokazuje, že jazzová hudba rozhodně nepatří do starého železa. Její nadčasovost měli posluchači možnost posoudit v průbehu června na pěti místech našeho kraje - v Počátkách, Novém Městě na Moravě, Nové Říši, Náměšti nad Oslavou a Ledči nad Sázavou. Šňůru koncertů jsme přetrhli v Nové Říši.

Milan Šindelář: Herec horáckého divadla z Třeště sršící láskou ke geocachingu a zábavě

Jeden z nejstarších členů souboru Horáckého divadla Milan Šindelář před nedávnem oslavil šedesátku. Aktuálně ho můžeme vidět v inscenaci Terasa či Alenka v říši za zrcadlem. V Horáckém divadle působí již řadu let, nezapomenutelné bylo jeho ztvárnění čerta Trepifaiksla ve hře Dalskabáty, hříšná ves. Před kamerou se objevil v Četnických humoreskách.

Třešťský Zatrestband přilákal na maturiťák stovky lidí

Sezona maturitních plesů je právě teď v plném proudu, studenti našeho gymnázia však mají slavnostní šerpování již dlouhou dobu za sebou. Jejich maturitní ples totiž proběhl už 26. prosince 2011.

Adrenalin na ledě: Nedělní odpoledne v Nové Říši

Říká se, že v každém muži dřímá alespoň kousek malého chlapce. A co udělá malý kluk, když se náhodou nudí? Hraje si! A podobně v těchto situacích činí i trošku vetší chlapci. Podívejte se, co se zde dělo jedno nedělní odpoledne!

Scéna jako z kriminálky před benzinou v Nové Říši

Maskovaný mladý muž s pistolí v ruce vešel 13. února 2012 v 16 hodin 45 minut do prodejny novoříšské benzínky a vyžaduje odevzdání peněz. Záměr mu vyšel, v současné době policie po pachateli pátrá.

Osud nejstarších ročníků je zpečetěn, studenti byli nedávno pasováni na maturanty

Každý podzim se pro maturitní ročníky nese ve znamení večírku, kde jsou vyznamenáni stužkou a tím právoplatně pasováni na maturanty, hlavní postavy právě probíhajícího školního roku. I letošní rok se konaly v rámci gymnázia stužkováky dva, jeden pro studenty oktávy a druhý pro obě třídy čtvrtých ročníků.

Maturitní ples gymnázia bude i letos o Vánocích

Purpura už skoro voní na plotně, lidé pečou cukroví a kapři píšou závěti. Zbývá už jenom pár dní! Myslíte Vánoce? Omyl! Samozřejmě maturitní ples studentů telčského gymnázia.

O Naše furianty byl velký zájem, z řad studentů jeli především třeťáci

Nejen ti, kteří si chtěli odškrtnout další knihu v maturitním seznamu, ale i mnozí divadelní nadšenci z řad třetích ročníků se vydali 14. října 2011 do Prahy na atraktivní divadelní představení Naši furianti.

Jižní Morava: Vinobraní. Koruna babího léta

Představte si to taky. Kraj voní babím létem, země symbolizuje příchod podzimu, ale stále se ještě nechce vzdát hřejivých slunečních paprsků. Přichází doba, oblíbená nejen mezi obyvateli jižní Moravy. Nastává čas vinobraní.