Vít Vejmelka

Tanečníkům svítá naděje, chystá se kurz pro pokročilé

Rádi tancujete, máte za sebou základní taneční kurz. Zapnete si televizi a - hned na prvním programu Star Dance. Marek Eben glosuje, že se tancuje cha cha, chacha. Vy ale za nic na světě nepoznáváte kroky, které vás manželé Málkovi s hadrem na čele před lety učili. Není v tom žádná magie, přiblížit se hvězdám můžete nyní i vy. Legendární učitelé tance z Jihlavy totiž pořádají od ledna 2014 taneční pro pokročilé.

Brána utrpěla ránu, opravy právě probíhají

Mikroklima telčského skanzenu utrpělo další ránu. Po letošní devastují húlavě, která nadobro změnila přírodní tvář památkové rezervace, podlehla nepřízni osudu a lidské hlouposti brána Na Baště. Náraz nákladního vozidla sice přežila, ale poškození bude i po náročné opravě patrné.

Londýn v dešti, za sucha, objektivem Jana Rudolfa

Studenti dvou nejstarších ročníků gymnázia, kteří se zúčastnili tradiční exkurze do Londýna, pohlédli do rozmanité tváře hlavního města ostrovního království. Navštívili tradiční pohlednicová místa, ale také zákoutí našincovi méně známá. Volby na ambasádě, ostrovní vítr ve vlasech, místa žijící svým vlastním životem. Nejen to pro vás zachytil svým nesmírně citlivým okem a ještě citlivějším šestým smyslem nadaného fotografa Jan Rudolf, student septimy.

Útroby gymnázia vyzdobily zbrusu nové skulptury. Jsou dada, surrealistické nebo jenom roztomile neumělé?

Stávající manýristické "vyšší výtvarné síly" působící na výtvarné práce gymnazistů byly během tohoto února vytlačeny lidskou pudovostí. Jemné, tužkou nakreslené obrazy zastínily lepenkové kolosy, snad představující nový umělecký směr, jež zajisté pročistí zahnívající vody onoho příliš krásného malířství.

Telčská SOŠ připravuje ples, lístky jsou už k dispozici

Plesová sezóna vrcholí, vstupenky na maturitní ples SOŠ Telč se prodávají již od pondělí 14. ledna. Nestihli jste je ještě zakoupit? Nevadí, stále máte možnost. Přečtěte si kde, za kolik a proč je dobré jich nakoupit pořádnou zásobu!

Studenti budou poprvé volit prezidenta, nanečisto

V rámci projektu „Jeden svět na školách“ proběhnou na zhruba čtyřech stovkách středních škol Studentské prezidentské volby. Tento vzdělávací program zaštítil už takové akce jako Studentské volby do poslanecké sněmovny a v nedávné době i do volby krajských zastupitelstev.

VIDEO: Mikuláš odměňoval pilné studenty bonbony, zlobivé sazemi

Varování: tento článek obsahuje informace nevhodné pro děti od 0 do 99 let. Dále se nedoporučuje číst těm, kteří věří, že byl sv. Mikuláš naklonován nebo umí cestovat červí dírou. V opačném případě může dojít k pohoršení, ztrátě dětských iluzí a dobrého vkusu nebo depresím.

Oslava 160 let: Dvakrát zachráněný Tomáš Graumann přivezl studentům naději

Na Gymnázium Otokara Březiny a Střední odbornou školu zavítal v pondělí 26. listopadu vzácný host - Tomáš Graumann. Brněnský rodák, jenž byl jako dítě zachráněn díky siru Nicholasi Wintonovi před koncentračním táborem, se vrátil po půl roce na telčské gymnázium, aby svůj životní příběh vyprávěl další generaci. V nedávno otevřené aule se s očekáváním sešla asi stovka studentů.

Komentář gurmána: Mystérium turecké kuchyně

Tisíc lidí, tisíc chutí. Svoji chuťovou množinu si mohli ve středu 14 listopadu strávníci telčské jídelny doplnit o další chuť - bulgur. Přestože se říká, že zdravé věci nejsou dobré, opak je pravdou. Na specialitu ze Středního východu jsou ohlasy převážně pozitivní.

Výmalba školního interiéru pokročila až k ateliéru

V poslední době se telčské gymnázium změnilo k nepoznání. Mimo oficiální úpravy se rozhodli přispět svou rukou k dílu také studenti z řad výtvarníků a sami se pustili do umělecké malby stěny u schodů směrem k písárně.