náměstí

Brána utrpěla ránu, opravy právě probíhají

Mikroklima telčského skanzenu utrpělo další ránu. Po letošní devastují húlavě, která nadobro změnila přírodní tvář památkové rezervace, podlehla nepřízni osudu a lidské hlouposti brána Na Baště. Náraz nákladního vozidla sice přežila, ale poškození bude i po náročné opravě patrné.

Telč v pátek rozsvítí stromeček, zazpívají pod ním děti

Zpívající děti z telčských škol a školek i rodiče přešlapující u stánku s medovinou - nejen to čeká telčské náměstí poslední listopadový pátek. Pokud totiž vše dobře dopadne, přijde možná i Mikuláš a rozsvítí jim stromeček i výzdobu města.

V Telči rozsvítili památku, předcházela tomu lightshow

K příležitosti 20 let od zapsání prvních tří českých památek na seznam kulturního dědictví UNESCO probíhá v městech jednotlivých památek jedinečná roadshow s názvem "Rozsviťme je!". Jednu takovou show jsme zachytili 17. srpna 2012 v Telči.

Telč se chystá na Jarmark, přijede i Hudba z Marsu

Město Telč s příchodem letní sezóny kulturně vzkvétá a mezi jedno květenství patří právě Horácký jarmark, který v těchto dnech připravuje folklorní soubor Podjavořičan ve spulupráci s městem Telč. Na co se můžeme těšit letos?

Telčské náměstí zaplnily nejen motocykly a velocipedy

Několik stovek lidí zaplnilo 5. května 2012 telčské náměstí. Uskutečnil se zde totiž již 4. ročník výstavy historických automobilů, motocyklů, velocipedů, dobového oblečení, kočárků, hraček a dalších zajímavostí z meziválečného období minulého století.

Telč se v sobotu ponořila do masopustního veselí

V sobotu 18. února 2012 po celý den hýřilo náměstí Zacahariáše z Hradce v Telči aktivitou, když se tu odehrávaly vepřové hody, masopustní průvod, rej masek a již tradičně vystoupil Horácký folklórní soubor Podjavořičan.

Telčský ohňostroj: Město popřálo do nového roku

K nesnadným zítřkům nového roku 2012 město Telč vykročilo slavnostním přípitkem a ohňostrojem. Prostor pro projevy představitelů města uvedly koledy v podání dechového kvintetu Jaroslava Čajky. Domů si lidé nakonec donesli nenahraditelný audiovizuální zážitek z ohňostroje.

Telč rozsvítila výzdobu, Mikuláši zahráli i gymnazisté

Rozsvícení vánočního stromu, příchod Mikuláše, zpívaní dětí z místních škol a slavnostní ohňostroj sfoukla Telč jednou ranou v pátek 2. prosince 2011. Kulturní program na náměstí Zachariáše z Hradce probíhal až do pozdního večera.

Doprava v Telči dnes kolabovala, město protkala nekončící kolona aut

Dnešní Telč se stala noční můrou všech řidičů. Dlouhé kolony automobilů opanovaly jednu z hlavních dopravních tepen, doprava stála i desítky minut.

Klání bojovníků s ohněm opět hostilo náměstí v Telči

Oblíbenou kratochvílí dobrovolných hasičů mezi požáry je účast na různých soutěžích. Neschází se tedy jen u ohníčků, ale i na poctivých trénincích a posléze i na závodech jako je tento, pořádaný Sborem dobrovolných hasičů z Nevcehle.