Ondřej Steinbauer

Naše liga: O titul v malé kopané

V době, kdy se český fotbal zmítá v dlouhodobé krizi a neplodnosti, se na Gymnáziu Otokara Březiny a SOŠ v Telči organizuje nový fotbalový projekt.

Studenti budou poprvé volit prezidenta, nanečisto

V rámci projektu „Jeden svět na školách“ proběhnou na zhruba čtyřech stovkách středních škol Studentské prezidentské volby. Tento vzdělávací program zaštítil už takové akce jako Studentské volby do poslanecké sněmovny a v nedávné době i do volby krajských zastupitelstev.

Výmalba školního interiéru pokročila až k ateliéru

V poslední době se telčské gymnázium změnilo k nepoznání. Mimo oficiální úpravy se rozhodli přispět svou rukou k dílu také studenti z řad výtvarníků a sami se pustili do umělecké malby stěny u schodů směrem k písárně.

Čekat se vyplatilo, aula se ukázala veřejnosti v celé své kráse

Přednášková aula, která vznikla v nepoužívaných prostorách staronové přístavby v bezprostřední blízkosti nové multifunkční haly, se v pátek 2. listopadu odpoledne otevřela veřejnosti. U příležitosti otevření proběhl ve škole malý den otevřených dveří, při němž studenti předvedli své dovednosti ve specializovaných učebnách. Akci si nenechali ujít ani významní představitelé Kraje Vysočina, starosta města Roman Fabeš či senátor Miloš Vystrčil.

Průzkum: Byli byste ochotni podstoupit doučování od vrstevníka nebo sami doučovali?

Na poslední schůzi studentského parlamentu, o které jsme vás informovali v únorovém vydání Naší školy, bylo jedním z bodů jednání i vyhodnocení ankety o elektronických žákovský knížkách. Další průzkum pod záštitou časopisu Naše škola je anketa ohledně dobrovolnického systému doučování.

Maturanti se loučili se školou, čeká je svaťák a maturita

Všichni známe ten slavný den, kdy dostat se do školy bez úhony není tak snadný úkol, jak by se mohlo jindy zdát. Je to pátek před svatým týdnem, poslední moment, kdy se může maturant odvázat a dohnat to, co nestihl za své působení na škole.

Telč se v sobotu ponořila do masopustního veselí

V sobotu 18. února 2012 po celý den hýřilo náměstí Zacahariáše z Hradce v Telči aktivitou, když se tu odehrávaly vepřové hody, masopustní průvod, rej masek a již tradičně vystoupil Horácký folklórní soubor Podjavořičan.