Cikháj

Vidět polarizované světlo není složité, vyzkoušejte

doplňujicí obrázek
Je „polarizované světlo“ nadávka? Přemýšlej. Nesmrdí to fyzikou? Přihořívá… Stojí to za to číst? Uvidíš! Bude mi to k něčemu dobré? Možná ano.

Za řešením fyzikálních problémů vyrazili na Cikháj

doplňujicí obrázek
Rok se s rokem sešel a je tady zase. Zářijové soustředění na Cikháji. Co zajímavého z toho, co přinese, si odneseme? Na co se můžete těšit příští rok? Myslíte si, že fyzici, biologové, chemici a jim podobná havěť nemají smysl pro humor?

Fyziku živé přírody gymnazisté zkoumali na Cikháji

doplňujicí obrázek
Tým studentů telčského Gymnázia Otokara Březiny se na počátku září 2011 zúčastnil soustředění mladých fyziků v Cikháji pod Žákovou horou. Čtyřdenní akci plnou přednášek, experimentů i zajímavých her každoročně pořádá Ústav fyzikální elektroniky Masarykovy univerzity v Brně.

Soustředění studentů středních škol

doplňujicí obrázek
Fyzikálně zaměření studenti třetího a čtvrtého ročníku vyššího gymnázia se v září s Mgr. Ivanou Obšilovou zúčastnili soustředění studentů středních škol - Cikháj 2010, které je organizováno Ústavem fyzikální elektroniky Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Fyzikální soustředění studentů Cikháj 2010

Od 13. do 17. září 2010 se fyzikálně zaměření studenti třetího a čtvrtého ročníku vyššího gymnázia s paní učitelkou Mgr. Ivanou Obšilovou zúčastnili soustředění studentů středních škol - Cikháj 2010. Více o soustředění se můžete dočíst zde.