Telč

Brána utrpěla ránu, opravy právě probíhají

Mikroklima telčského skanzenu utrpělo další ránu. Po letošní devastují húlavě, která nadobro změnila přírodní tvář památkové rezervace, podlehla nepřízni osudu a lidské hlouposti brána Na Baště. Náraz nákladního vozidla sice přežila, ale poškození bude i po náročné opravě patrné.

Telčská SOŠ připravuje ples, lístky jsou už k dispozici

Plesová sezóna vrcholí, vstupenky na maturitní ples SOŠ Telč se prodávají již od pondělí 14. ledna. Nestihli jste je ještě zakoupit? Nevadí, stále máte možnost. Přečtěte si kde, za kolik a proč je dobré jich nakoupit pořádnou zásobu!

Telčské gymnaziální maturanty čeká již jen cílová rovinka, studentský ples je za nimi

Podhoubí nedorozumění a rozdílných představ o tradičním studentském plese plodí každoročně zcela originální průběh vývoje jeho organizace. Letošní rok není nijak výjimečný, důležité však je, že studenti tímto okamžikem začínají sprintovat cílovou rovinkou až k poslední metě, kterou rozumějme zkoušku dospělosti - maturitní zkoušku. V následující reportáži bychom chtěli shrnout, jak ples probíhal a poukázat na to, že to vlastně žádný maturitní ples vůbec nebyl..

Prodej vstupenek na letošní Studentský ples je v plném proudu, zásoby se však rychle ztenčují

Prodej vsupenek na letošní Studentský ples 4.A & Oktávy započal již ve středu, nyní je v plném proudu. Díky novému systému prodeje se letos netvoří nekončící fronty, vše je plynulé.

Automobil při nehodě poškodil plot sportoviště

První husté sněžení způsobilo odpolední drama. Při nehodě osobního automobilu došlo dnes krátce po poledni k poškození plotu ohraničujícího školní sportoviště.

Telč v pátek rozsvítí stromeček, zazpívají pod ním děti

Zpívající děti z telčských škol a školek i rodiče přešlapující u stánku s medovinou - nejen to čeká telčské náměstí poslední listopadový pátek. Pokud totiž vše dobře dopadne, přijde možná i Mikuláš a rozsvítí jim stromeček i výzdobu města.

V Telči rozsvítili památku, předcházela tomu lightshow

K příležitosti 20 let od zapsání prvních tří českých památek na seznam kulturního dědictví UNESCO probíhá v městech jednotlivých památek jedinečná roadshow s názvem "Rozsviťme je!". Jednu takovou show jsme zachytili 17. srpna 2012 v Telči.

Telč se chystá na Jarmark, přijede i Hudba z Marsu

Město Telč s příchodem letní sezóny kulturně vzkvétá a mezi jedno květenství patří právě Horácký jarmark, který v těchto dnech připravuje folklorní soubor Podjavořičan ve spulupráci s městem Telč. Na co se můžeme těšit letos?

Není nad bezstarostné dětství: Telčští čtvrťáci mají druhé nejhezčí tablo na Vysočině

Na tradici úspěšného umístění v soutěži tabel navázali studenti letošní 4.B Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy v Telči. V celorepublikovém měřítku se objevili mezi deseti nejlepšími přihlášenými tably, na Vysočině jsou pak dokonce druzí. Studenti se během focení vrátili do dětských let mezi svá oblíbená autíčka, plyšová zvířátka, panenky, ale i mezi mnohdy méně oblíbené první učebnice, sešity a čítanky. Zjišťovali jsme, co je na jejich tablu tak okouzlujícího, že uspěli v soutěži MF DNES. Dozvíte se i jak na tom byly jejich paralelní třídy.

Telčské náměstí zaplnily nejen motocykly a velocipedy

Několik stovek lidí zaplnilo 5. května 2012 telčské náměstí. Uskutečnil se zde totiž již 4. ročník výstavy historických automobilů, motocyklů, velocipedů, dobového oblečení, kočárků, hraček a dalších zajímavostí z meziválečného období minulého století.