Klára Štumarová

„Jsme hrdinové současnosti, zachráníme i žáby!“

Lidé, kteří zachraňují náš majetek a mnohdy i naše životy každý den. Členové jedné ze tří skupin třešťských hasičů Miroslav Kolka, Petr Maslák, Hynek Novotný a Petr Sekava říkají: „Být hasičem není jen ježdění ve velkém červeném autě s majáky a houkačkou,“ aneb malé nahlédnutí do života požárníků.

Maturanti se loučili se školou, čeká je svaťák a maturita

Všichni známe ten slavný den, kdy dostat se do školy bez úhony není tak snadný úkol, jak by se mohlo jindy zdát. Je to pátek před svatým týdnem, poslední moment, kdy se může maturant odvázat a dohnat to, co nestihl za své působení na škole.

Fotoreportáž z třešťského podzemního bunkru S-7

Do čtyřicet let utajovaného objektu S-7 v Třešti se v úterý 14. února vypravilo několik redaktorů Naší školy. Převážně podzemní čtyřpatrová budova na okraji města by v minulosti za případného válečného konfliktu sloužila jako sídlo krizového štábu. Přinášíme snímky ze tři tisíce metrů čtverečních velkého protiatomového krytu, jeho technického zázemí, kanceláří a logistického skladu. Více informací jsme přinesli v samostatném článku ZDE.

Nehodu u Čenkova zavinila nepřiměřená rychlost

Řidička ztratila ve čtvrtek 9. února krátce po druhé hodině odpolední kvůli nepřiměřené rychlosti kontrolu nad svým vozidlem a způsobila tak dopravní nehodu, při které naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Truhlářství, jak ho neznáte - od autíček po zvířátka

Určitě si všichni vzpomenou na velikonoční králíky, kteří se nejen na Štědrý den proháněli po televizních obrazovkách. Právě tyto postavičky a spousta dalších pochází z rodinné firmy Truhlářství ZDAR. Přinášíme vám rozhovor s majitelem.

Střetli se při předjíždění u Studnic, viník od nehody ujel

Před třetí hodinou odpolední v pondělí 30. ledna způsobil u obce Studnice dosud neznámý řidič černého VW Passat Combi dopravní nehodu, od které ujel. Druhé vozidlo skončilo mimo vozovku, jehož řidič utrpěl lehká zranění.

Škola dnes nabídla zájemcům přijímačky nanečisto

Možnost vyzkoušet si přijímačky nanečisto nabídlo 19. ledna 2012 vedení GOB a SOŠ Telč všem potenciálním zájemcům o studium. Podle předběžných informací využila tuto možnost bezmála stovka zájemců. Testy se psaly v učebnách zeměpisu, matematiky, dějepisu a francouzštiny, s čímž souvisel jejich upravený odpolední rozvrh. Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny od pondělka 23. ledna 2011 na webu školy.

Vánoční hokejový turnaj prostřednictvím fotoaparátu

Každoroční klání několika hokejových týmů složených ze studentů a učitelů GOB a SOŠ Telč proběhlo dnes na místním hokejovém stadionu. Zhlédněte videozáznam toho nejlepšího z turnaje. K vidění byli nejen spolužáci hráčů, ale také telčská veřejnost. Podpořit průběh přišlo i vedení školy.

Vánoční mažoreti: Časopis přeje k Vánocům

Následující video by mělo být jistým poděkováním nejen všem čtenářům Naší školy, ale hlavně těm, kteří nás v činnosti podporují, ať už po materiální či duchovní stránce. Děkujeme a přejeme poklidné svátky.

"Půjčila jsem si tanečníka" aneb třešťská Tančírna se škraboškou

Motýli, květinové vzory, bandité, ale i orientální tanečnice zaplnili v sobotu 10. prosince 2011 celý sál. Tanec, zpěv a rytmus swingu prohýbal třešťská "prkna, jež znamenají svět". Uskutečnila se další Tančírna, tentokrát škrabošková. Po osmé hodině večerní několik set návštěvníků roztančil nejprve Petr Kroutil Orchestra, poté třešťský Jazzband a do pozdních večerních hodin se o hudební doprovod postaral Zatrestband. Během večera také zatančila taneční skupina Hotch-Potch z Jihlavy. Novinkou tohoto večera byla půjčovna tanečníků, do které si pánové v hojném počtu sedali a vyhlíželi dámy.