státní maturity

Gymnazisté mají zkoušku dospělosti za sebou

Letošní cyklus originálních stužkovacích večírků, maturitních plesů a posledního zvonění připravoval okolí na nevyhnutelné. Studenty posledních ročníků čekaly jejich poslední písemky a zkoušení - maturita. Poslední? Punc jistoty, že se dobře připravený a poctivý student nových maturit nemusí bát, ztratil svoji váhu. Ač byly státní maturity testovány již vloni, jejich kvalitu prověřil až letošní rok.

Studenti volí předměty i úroveň, patnáctého je deadline

Studenti maturující v tomto školním roce mají už jen několik dnů na výběr maturitních předmětů ať už pro společnou, či profilovou část. Vyplněné formuláře musí odevzdat nejpozději 15. prosince 2011.

Maturitní vysvědčení se letos opět předávala na zámku

Státní maturity tradičnímu předávání maturitních vysvědčení na zámku v Telči nezabránily. Absolventi osmiletých a čtyřletých oborů gymnázia zde v pondělí 20. června 2011 přijali maturitní vysvědčení nejen se známkami, ale i s procenty.

Máte zánět močového měchýře? Neodmaturujete

Ředitel telčského Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy RNDr. Stanislav Máca se ke konci března sešel se studenty čtvrtých ročníků a seznámil je s aktuálními informacemi týkajících se letošní státní maturitní zkoušky.

Jak dopadla generálka státních maturit?

V posledním článku o státních maturitách jsme vám popsali hlavně čerstvé dojmy. Od jeho sepsání uplynul nějaký čas a teď známe i výsledky. Je pravda, že přinejmenším v jednom odhadu se Naše škola zmýlila – generálkou státních maturit neprošlo 33% studentů, tedy každý třetí.

Maturitu nanečisto si v říjnu vyzkoušeli i v Telči

Přípravy na státní maturity vyvrcholily v průběhu měsíce října, když se ve dnech 11. - 14.10.2010 uskutečnila maturitní generálka, jež měla za úkol prověřit nejen připravenost 1225 škol z celé České republiky, které ke zkoušce přistoupily kladně, ale především funkčnost celého systému.Mag je jednotka magické energie, začátek slova Magnesium, ale také zkratka pro maturitní generálky, které nedávno proběhly. Jistě všichni přemítáte, co od nich čekat. Jste-li studenti vyšších ročníků, zajímáte se o to tím spíš. Časopis Naše škola má oči všude, tady je náš pohled na věc...