Telčský gymnaziální časopis nejlepším na Vysočině

Zástupci redakce časopisu Naše škola Gymnázium Telč se 14. června 2011 vydali do Havlíčkova Brodu, kde ve Velkém sále Staré radnice proběhlo slavnostní vyhlášení nejlepších školních časopisů Vysočiny, které každoročně organizuje obecně prospěšná společnost Centrum Vysočina.

Havlíčkův Brod. Nejlepší na Vysočině je Naše škola.

Autor: NŠ/ Lucie Skálová, Lukáš Vejmelka

Projekt hyperlokálního zpravodaje

Časopis Naše škola vznikl jako dobrovolná činnost studentů Gymnázia Otokara Březiny v Telči, kteří cítili potřebu vytvořit studentské periodikum, jehož primární myšlenkou je poskytnout především (ale nejen) studentům gymnázia a Střední odborné školy prostor, kde mohou publikovat své mnohdy velmi kvalitní práce, které v opačném případě zaniknou v šedi školních škamen.

Petr Kroupa. Šéfredaktor časopisu Naše škola: Gymnázium Telč.
Autor: NŠ/ Jiří Mezera

Soutěž nás motivovala

Po přihlášení do soutěže jsme se snažili vychytat i ty nejmenší mouchy, ať už v tištěné nebo webové verzi časopisu. Řešili jsme i takovou drobnost, jako je webová adresa portálu. V tištěné verzi jsme chtěli používat www.naseskola.somt.cz namísto http://naseskola.somt.cz.

V Havlíčkově Brodu. Milan Pilař pri hodnocení časopisů.
Autor: NŠ/ Jiří Mezera

Do Brodu se vydali pouze zástupci redakce

Do Havlíčkova Brodu na vyhlášení sotěže časopisů se vydalo pět studentů, kteří v úterý 14. června zrovna nepsali moc důležitých testů a koordinátorka Markéta Marešová. "Atmosféra Starého sálu havlíčkobrodské Staré radnice, kde vyhlášení probíhalo, byla skvělá," hodnotí situaci zástupce šéfredaktora Leoš Tejkl.

Redakce jiných škol. Bylo možné prohlédnout si díla ostatních.
Autor: NŠ/ Jiří Mezera

Naše škola je odlišná od ostatních

Náš časopis odborná porota hodnotila jako profesionální a investigativní projekt, oceňovali především výborný přesah textů i mimo školu a to především do mikroregionu Telč, dále je oslovilo striktní dodržování rubrik. Jedna s porotkyň časopis hodnotí: "Jednoznačný vítěz!"

Časopis Naše škola: Gymnázium Telč získal první místo!

Diplom. Proč nás zařadili mezi základní školy nikdo neví.
Autor: NŠ/ Jiří Mezera

Webová verze nemá konkurenci

Do soutěže jsme šli vyzbrojeni mimo tištěné verze velkým esem, a to webovou podobou hyperlokálního zpravodajství. Bohužel však pro náš webový portál není na Vysočině kromě třebíčského Rozhraní konkurence. Proto se Centrum Vysočina rozhodla tuto kategorii zrušit, a tak jsme domů jeli bez tak dlouho očekávané recenze naší tvrdé práce na vývoji webového systému.

Vše funguje díky ochotě a nadšení

Bez práce nejsou koláče, bez ochotných lidí by nebyly pečené. To, že fungujeme, je výsledkem samotného jádra zakladatelů projektu. Také bez podpory vedení školy bychom se daleko nedostali. A občanské sdružení SOMTNET, které nám poskytuje technické zázemí v podobě profesionálního hostingu pro naše webové systémy, dovršuje úžasnou činnost projektu.

Část redakce. Zleva: koordinátorka, fotograf, šéfredaktor, zástupce šéfredaktora, ajťák, grafička.
Autor: NŠ/ Lukáš Vejmelka

1 komentář k "Telčský gymnaziální časopis nejlepším na Vysočině"

anonym (bez ověření) se projevil(a) dne 23 Červen, 2011 - 17:31:

a) vyhráli :-) chci cenu

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.