bunkr

Fotoreportáž z třešťského podzemního bunkru S-7

Do čtyřicet let utajovaného objektu S-7 v Třešti se v úterý 14. února vypravilo několik redaktorů Naší školy. Převážně podzemní čtyřpatrová budova na okraji města by v minulosti za případného válečného konfliktu sloužila jako sídlo krizového štábu. Přinášíme snímky ze tři tisíce metrů čtverečních velkého protiatomového krytu, jeho technického zázemí, kanceláří a logistického skladu. Více informací jsme přinesli v samostatném článku ZDE.

Navštívili jsme podzemní čtyřpatrový bunkr S-7, v Třešti stojí od sedmdesátých let

Jedna z nejutajovanějších staveb komunistického režimu v České republice vyrostla v sedmdesátých letech minulého století na okraji Třeště. Čtyřpatrová, převážně podzemní budova s krycím názvem „S-7“ by v případě válečného konfliktu sloužila jako sídlo krizového štábu. Bezpečný úkryt před vlivy radiace či chemických zbraní by zde po několik dnů našly bezmála tři stovky lidí. Místní lidé lokalitě říkají Jáma. K odtajnění objektu došlo v důsledku rozhodnutí vlády a ministerstva vnitra na sklonku minulého roku. Před nedávnem se do míst, která byla po bezmála čtyři desítky let utajována veřejnosti, podívalo několik redaktorů časopisu Naše škola.