Vánoční hokejový turnaj prostřednictvím fotoaparátu

Každoroční klání několika hokejových týmů složených ze studentů a učitelů GOB a SOŠ Telč proběhlo dnes na místním hokejovém stadionu. Zhlédněte videozáznam toho nejlepšího z turnaje. K vidění byli nejen spolužáci hráčů, ale také telčská veřejnost. Podpořit průběh přišlo i vedení školy.

Prohlédněte si také:

2 komentáře k "Vánoční hokejový turnaj prostřednictvím fotoaparátu"

občan student (bez ověření) se projevil(a) dne 23 Prosinec, 2011 - 11:12:

Vážení kolegové, chtěl jsem si pro inspiraci skouknout vaše stránky. Jak jsem se dočetl, dostali jste za web a časopis spoustu cen. Celkem se mi líbí (i když výhrady by se našly). Docela dost mě ale udivilo, jsk jste se "rozšoupli" v den státního smutku s hokejem a ještě se s tím chlubíte v novinách. To u nás jsme zrušili i vánoční akademii, ne kvůli nějakému "povinnému truchlení" ale kvůli člověku, který si podle nás zaslouží úctu občanů tohoto státu.došli jsme totiž k názoru, že bavit se můžeme i jindy, to nám neuteče. Ale jiný kraj jiný mrav a na Vysočině to asi berete jinak.
Jinak ať se vám daří a do budoucna vám přeji více taktu a profesionality!

Petr Kroupa se projevil(a) dne 23 Prosinec, 2011 - 15:21:

Nemám rád anonymní příspěvky, kdy se autor stydí za své jméno. Bojíte se pod svůj komentář podepsat? Pokud by zde byl uveden e-mail, asi bych jej pro svou odpověď upřednostnil, nicméně odpovím zde.

Předně si dovolím okomentovat vaši chuť po inspiraci naší prací. Jak je uvedeno v zápatí stránky a podrobněji v tiráži, je zakázáno nepovolené kopírování webu a tištěné verze časopisu i jakékoli jejich části. Budu citovat: "Veškerá autorská práva k internetovému portálu „Naše škola: Gymnázium Telč“ vykonává redakce jakožto vydavatel. Jakékoli užití kterékoli části internetového portálu „Naše škola: Gymnázium Telč“, zejména šíření rozmnoženin, přepracování, přetisk, překlad, zařazení do jiného díla, ať již v tištěné nebo elektronické podobě, je bez písemného souhlasu redakce zakázáno." S pokusy skrýt krádež části naší práce za pouhou a na první pohled nevinnou inspiraci jsme se již setkali. Dělejte věci jinak, neotřele a originálně. Tak jako my. Mějte vlastní cestu a styl, kopírovat a napodobovat umí každý.

A nyní k hlavní myšlence. Osobně jsem se s okolnostmi konání akce toho charakteru ve dnech státem vyhlášeného smutku také zcela neztotožnil, ne proto, že by se hokejový turnaj, jenž má na naší škole skutečně dlouholetou tradici a který byl letos v důsledku oné smutné události okleštěn od hudby, komentátora, doprovodného programu a horoucího diváckého fanouškovství, ale proto, jelikož jen o necelou stovku metrů dále, před budovou školy, probíhala již od středy tichá a poklidná pieta za Václava Havla. Byl to podivuhodný kontrast.

Nicméně na turnaj, o jehož výše popsaném způsobu konání rozhodlo vedení školy i navzdory Havlově smrti, jsem se šel podívat, abych podpořil sportovní výkony svých spolužáků. Účast jako hráč jsem odmítnul – a nebyl jsem jediný, kdo tak učinil. Důvod je předpokládám k situaci jasný…

Co se zveřejnění našich dvou příspěvků o turnaji týče, rád bych zdůraznil skutečnost, že Naše škola, jakožto studentské periodikum, stejně jako desítky dalších periodik v České republice, dělala jen svou práci – informovala. Naše škola ve čtvrtek 22. prosince 2011, tedy v den státem vyhlášeného smutku, jak správně zmiňujete, vydala s mým souhlasem, jakožto šéfredaktora, pouze jednu fotosadu a videoreportáž. Na této skutečnosti nevidím nic pohoršujícího, zneucťujícího, bezcitného, či neprofesionálního. Informovat je správné.

Vaše kritika a případné otázky k hokejovému turnaji by tedy neměly směřovat na periodikum „Naše škola: Gymnázium Telč“, ale na ředitelství školy, které za touto akcí stojí. Nebo snad z vaší strany byla seslána kritika i na ostatní zpravodajské weby (www.novinky.cz; www.aktualne.cz; www.blesk.cz; www.tn.cz; et cetera), které si dovolily ve čtvrtek 23. prosince 2011 vydat i nějakou jinou zprávu, než tu, která by byla spojená s Václavem Havlem?

PS: Poprosil bych o podrobnější zmínění nedostatků webu, rádi jej vylepšíme. Pouhé nicneříkající konstatování „má to své chyby“ umí z úst vypustit každý, kdo nad tím prakticky bez odměny nestrávil stovky hodin svého volného času. Pomohlo by nám vyjmenování konkrétních problémů, které zde vidíte. Pro spojení se mnou může posloužit kontaktní formulář ZDE.

Petr Kroupa, šéfredaktor