FuckEar: „Dvanáctého třetí pokřtíme demo, přijďte!“

Punková kapela FuckEar, složená převážně ze studentů gymnázia, po třech letech svého působení vydává demo. Na jeho křest konající se 12. března 2011 ve 20.00 hodin v telčské Sokolovně jsou pozvány skupiny Ros3s, Driák a Totální nasazení.
Fotografie ke článku: FuckEar: „Dvanáctého třetí pokřtíme demo, přijďte!“
FuckEar. Nyní se skupina chystá pokřtít nové demo.
Autor: Archiv kapely

Historie kapely se začala psát v roce 2008, kdy se parta kamarádů z telčského gymnázia rozhodla jít ve stopách punku a založit vlastní skupinu. Z původních šesti členů se jejich počet postupně snížil na současné čtyři. Zpěvákem a zároveň nejstarším článkem je Honza Krejčí, který zde loni úspěšně odmaturoval a nyní studuje v Praze. Naopak nejmladší, talentovaný bubeník Matouš Hamerník sice není studentem gymplu, ale i přes to mezi ostatní skvěle zapadá. Jeho příchodem byla zažehnána největší krize kapely v době, kdy jim chyběl hráč na bicí. Zbylí dva členové, studenti letošní oktávy, se zpočátku do spolupráce s Naší školou zrovna dvakrát nehrnuli, nakonec však svolili a věnovali nám velkou přestávku plnou otázek směřovaných kapele přímo na tělo. Řeč je o baskytaristovi Jirkovi Rohovském a Pavlu Polednovi, jenž obstarává hru na akordeon a kytaru.

Veškeré písničky v jejich repertoáru pocházejí z vlastní dílny, za většinu z nich, co se textů týče, je zodpovědný Honza, hudbu dávají dohromady všichni společnými silami. „Někdo to říct musí," reagovali na otázku o jejich mnohdy odvážných textech, „poslední dobou se ale uklidňujeme a některé ostřejší kousky už ani nehrajeme," doplnili. Doba k nacvičení písně se pohybuje v rozmezí od jednoho týdne až k měsíci, v průběhu zkoušení se nové songy upravují a vylepšují, závisí to i na nepravidelném počtu zkoušek. A jak by vypadala písnička šitá přímo na míru gymplu? „Tu bychom neskládali. A kdyby, byla by veselá a plná nevážně myšlené kritiky."

Mezi jejich nabídky koncertů patřilo i pozvání na Růženské jaro, což však odmítli kvůli blížící se zkoušce dospělosti. „Moc punkový to sice není, ale učit se člověk taky musí." Na svém kontě mají kolem patnácti odehraných vystoupení a nyní se chystají na akci, kterou po dlouhé době oživí hudební dění v Telči. Jedná se o koncert u příležitosti vydání a křtu jejich nového dema, na němž pracovali celé tři měsíce. Důvod vzniku je jednoduchý: „Máme už něco hotového a chtěli jsme se posunout dál," přibližuje Jiří. Fanoušci budou jistě potěšeni možností získat demo přímo na akci i na stránkách bandzone. S otázkou ohledně autogramiády jsme kluky docela překvapily. „O tom jsme ani nepřemýšleli. Zájemkyním se budeme podepisovat v průběhu celého večera a to kamkoli." Kromě FuckEarů se můžete těšit i na známou punk-rockovou kapelu Totální nasazení, podobně stylově založený Driák z Krkonoš a zábavovou klasiku Ros3s.

I když se někdy musí vypořádat i se zpestřením typu pivo v harmonice nebo zapomenutá součást aparatury, hudba je baví. „Ten pocit, kdy pod pódiem lidi paří, užívají si to a baví se, je super. V současné době kapela zvolňuje a nevíme, jak bude situace vypadat po prázdninách, kdy se budeme vídat kvůli rozdílným školám možná méně, ovšem své záliby se vzdát nehodláme, chceme hrát, hrát a hrát."