AKTUALIZOVÁNO: Gymnazisté navštívili Jaroměřice nad Rokytnou

Studenti třetího ročníku telčského gymnázia dnes navštívili zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou, muzeum Otokara Březiny a v krátkosti si prohlédli město.
Fotografie ke článku: AKTUALIZOVÁNO: Gymnazisté navštívili Jaroměřice nad Rokytnou
Zámek. Studenti třetích ročníků v Jaroměřicích.
Autor: NŠ/ Petr Kroupa

Na pět desítek studentů z Gymnázia Otokara Březiny v Telči dnes navštívilo se svými kantory v rámci každoroční exkurze Jaroměřice nad Rokytnou. Ranní komplikace s objednaným autobusem vyřešilo čekání, autobus byl přistaven s bezmála hodinovým zpožděním.

V Jaroměřicích studenti 3.A a septimy navštívili postupně zámek s komentovanou prohlídkou, muzeum Otokara Březiny zřízené v jeho tehdejším domě a hřbitov, kde vzdali hold tomuto muži.

AKTUALIZOVÁNO: K situaci se vyjádřil autodopravce Hefer

Časopis Naše škola se tímto omlouvá panu Heferovi a svým čtenářům za dezorientaci ohledně situace s přistavením autobusu. Oficielní vyjádření autodopravce si můžete přečíst níže.

Vážený pane řediteli,vážená paní profesorko,
dovolte mi, abych reagoval na situaci spojenou s přistavením autobusu pro Vaši školu dne 13.10.2011 do Jaroměře nad Rokytnou. Jelikož mi požadavek Vaší školy kolidoval s dalšími požadavky na přistavení autobusu, zkontaktoval jsem na výše uvedený zájezd Cestovní kancelář Štefl tour, se kterou v oblasti dopravy spolupracujeme a vzájemně si vycházíme vstříc. Po telefonické domluvě s vedoucí cestovní kanceláře paní Šteflovou mi bylo přislíbeno, že cestovní kancelář pro Vaši školu přistaví autobus ve Vámi požadovaném termínu a na Vámi požadované místo. Toto mi bylo navíc potvrzeno i písemně. Byl jsem proto velmi překvapen, když mi volala paní profesorka Bártù, že autobus není na místě. Okamžitě jsem kontaktoval paní Šteflovou a požádal ji o rychlé přistavení autobusu a zjednání nápravy. Nejsem informován o tom, jak celou záležitost poté vysvìtlil řidič autobusu. Rád bych Vás ujistil o tom, že z mé strany nedošlo k pochybení či opomenutí a věřím, že naše spolupráce bude pokračovat i v budoucnu.

Tato skutečnost ovšem nic nemění na faktu, že kvůli zpoždění způsobenému komplikacemi s dopravou na místo exkurze byli studenti z časových důvodů ochuzeni o prohlídku tamějšího vrcholně barokního kostela.

Více informací a fotografií přineseme v tištěném vydání Naší školy. 

8 komentáře k "AKTUALIZOVÁNO: Gymnazisté navštívili Jaroměřice nad Rokytnou "

já (bez ověření) se projevil(a) dne 26 Říjen, 2011 - 16:33:

Ten zámek na té fotce vypadá tak dokonale, jako kdyby to byl model z plastu:-)

Jirka (bez ověření) se projevil(a) dne 25 Říjen, 2011 - 15:28:

Vážení přátelé, dostal jsem se náhodou na vaše stránky. Jsem sice jen vyučený,ale vím, že hold se píše s D. Co jste to za gymnázium a kdo vás učí češtinu, když vám musí radit vyučenej?
To se ten chudák Březina musí obracet v hrobě!
Jo, holt dobrý časy, kdy gymnazisti uměli víc jak vyučení, jsou už dávno pryč!
(Ne)vzdávám vám hold!!!
Jirka

Petr Kroupa se projevil(a) dne 26 Říjen, 2011 - 17:14:

Pane vyučený Jiří... Děkuji za váš encyklopedický projev čecháčkovství - kritizovat všechny, všechno a za každou cenu. Nejsme periodikum komerční, ani profesionální. Tento projekt žije z volnočasové iniciativy bezmála dvou desítek přátel, studentů. Kvůli jedné pravopisné chybě odsuzujete všechny gymnazisty? Také podle vás ostatní odsuzovali ostatní učně např. jako lenochy, co se nechtěli učit, nebo hlupáky, kteří nezvládali školu a vy tento zlozvyk "podle sebe soudím tebe" šíříte dál?

Petr Kroupa
Šéfredaktor
Project Manager

lukasv se projevil(a) dne 25 Říjen, 2011 - 15:51:

Zdravím Jiřího,

obávám se, že výraz jsem "jen" vyučenej je naprosto nevhodný. Nelze srovnávat vyučeného s gymnazistou. Velice si vážím těch, kteří ovládají nějaké to řemeslo, a to kvalitně, takových je dnes skutečně málo.

Jinak nevím proč osočuješ přátele, za článek zodpovídá vždy autor, ne všichni gymnasisté. V tom je veliký rozdíl. I když samozřejmě v současné době gymnázia berou studenty různých kvalit, což se určitým způsobem promítá.

Jinak to, že se holt/d píše s d není zcela pravda. Jsou případy, kdy vzdáváme poctu, tedy hold, a případy, kdy je nám to holt jedno. Samozřejmě ve článku je chyba a autor jistě děkuje za upozornění a zjedná nápravu.

A na obranu gymnazistů - víš co to je, každý den se připravovat na předměty, kterých máme na všeobecném gymnáziu více než bys napočítal na prstech obou rukou? A pokud takto vytížený gymnazista ve svém volném čase, kterého má poskrovnu, napíše nějaký článek, tak nějak narychlo, stane se, že něco uletí.

Vzdávám ti hold a přeji ti, aby ses také nikdy neuťal.
Jinak, jseš-li někde z blízkého okolí, čistě náhodou, zcela jistě budeme rádi, když se staneš členem našeho týmu, tedy ukážeš nám, jak se správně píše.

Administrátor projektu,
Lukáš Vejmelka. 

sunarkovar (bez ověření) se projevil(a) dne 14 Říjen, 2011 - 18:54:

Mně se zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou líbí asi nejvíc ze všech zámků ČR. Je hezky opravený a zámecký park je krásně udržovaný. Je to takové příjemné prostředí a když se parkem procházím, jako bych vypadl ze všední reality.

Krásný je i chrám sv. Barbory a jeho akustika.

třešťákmuck (bez ověření) se projevil(a) dne 15 Říjen, 2011 - 13:18:

Mně se nejvíce líbí "zámek" v Třešti - inteligentní národ třeštský si tam nechal udělat hospodu...

W.S. (bez ověření) se projevil(a) dne 18 Říjen, 2011 - 17:48:

Třešťáci byli vždy inteligentní! :D

Anonym (bez ověření) se projevil(a) dne 26 Říjen, 2011 - 19:09:

předpokládám, že jsi z Telče nebo blízkého okolí. Vy, kdybyste neměli náměstí, byli byste v háji a Telč by byla větší****** než je teď, protože kromě toho náměstí tam NIC není. A mimochodem.. v Třešti na zámku je restaurace s tříhvězdičkovým hotelem ;)

Cenzurováno. Admin.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.