Hodina moderní chemie: plameny i chutná zmrzlina

Bývalý student Gymnázia Otokara Březiny, Marek Lanč ve spolupráci se svým kamarádem, připravil ve středu 3. listopadu zhruba pětačtyřiceti minutový blok o chemii, jehož cílem bylo představit chemii i z jiné stránky, než jak ji vidí studenti v hodinách.
Fotografie ke článku: Hodina moderní chemie: plameny i chutná zmrzlina
"Rozbili mi o hlavu karafiát, tříštil se jako by byl ze skla!" chlubila se dívka.
Autor: Archiv GOB

Program byl rozdělen do třech tématických celků, došlo na hraní s ohněm, hasícím přístrojem či kapalným dusíkem a karafiáty.

Fotografie ke článku: Hodina moderní chemie: plameny i chutná zmrzlina
Plamen. Chemií nemusí být jen papír plný vzorečků.
Autor: Archiv GOB

4 komentáře k "Hodina moderní chemie: plameny i chutná zmrzlina"

světlana (bez ověření) se projevil(a) dne 15 Únor, 2011 - 18:01:

U nás omlátil spolužačce o hlavu zmrzlej karafiát. Při další přednášce o dusíku, tentokrát od masarykovy univerzity, jí myslím na hlavě skončil zmrzlej balónek. Tyhle akce prostě stojí za to :-)

lukasv se projevil(a) dne 16 Únor, 2011 - 14:45:

Prostě romaňťárna, ne? Asi má spolužačka hlavu vhodnou k experimentům se zmrzlými předměty, že to přednášející takhle nezávisle láká. Jinak souhlasím, tyhle akce skutečně stojí za to, ukážou studentům i jiný pohled na chemii, popř. fyziku.

lukasv se projevil(a) dne 15 Únor, 2011 - 14:45:

Alé, to se nadělá pro pár plaménků,... Bohužel jsem nebyl u toho, škoda že to bylo jen pro nižší ročníky Frown

Anonym1784 (bez ověření) se projevil(a) dne 14 Únor, 2011 - 23:43:

Ano, sedět u toho v první lavici chtělo pořádnou porci odvahy :DD