Hledali jste Foitovu ulici? Už ji naleznete

Nová telčská ulice vstupuje do srpna roku 2011 označená novými cedulemi. Do této doby ani mnozí obyvatelé přiléhajících ulic netušili, že má své vlastní jméno, a to dle významného sochaře a etnografa Františka Vladimíra Foita.
Fotografie ke článku: Hledali jste Foitovu ulici? Už ji naleznete
Nové značení. Jak dlouho vydrží bez zásahu vandalů?
Autor: NŠ/ Lukáš Vejmelka

Počátky ulice na jižním cípu Telče se datují od roku 2006, kdy byly položeny inženýrské sítě a byla vybudována základní dopravní infrastrutura.

Okna umývala každý den

Už do několika měsíců od prodeje parcel vyrostlo několik hrubých staveb. Majitelé některých dalších rodinných domů dostavěli však teprve nedávno. "Bylo to protivné, jsem ráda, že to skončilo, prach ze stavby ulpíval všude, okna jsem musela umývat každý den," stěžuje si žena z protější ulice.

Ulice navazuje na stávající zástavbu, která byla původně okrajovou částí města. Vzhledem ke svahovitosti terénu bylo nutné nad parcelami zbudovat odvoďnovací kanál, aby nedokázelo ke splavování hlíny z polí k domům. 

Foit nejen cestovatel

Město se rozhodlo ulici pojmenovat na počest Františka Vladimíra Foita, studenta telčské reálky, známého cestovate, autora mnoha publikací o Africe, či sochaře. "Název se vybíral z více možností, jsem rád, že vybrali právě Foita, je to pro náš kraj významný člověk," komentuje situaci občan se zájmem o historii.

Fotografie ke článku: Hledali jste Foitovu ulici? Už ji naleznete
Nová zástavba. Novostavby vyrostly jako houby po dešti.
Autor: NŠ/ Lukáš Vejmelka

Zatím nikdo nekomentoval

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.