Na setkání studentských samospráv nechyběli ani zástupci z Telče

Zástupci GOB a SOŠ Telč přijali ve čtvrtek 24. května 2012 pozvání na setkání mladých lidí kooperujících se studentskými samosprávami. Akce se konala v Jihlavě.
Fotografie ke článku: Na setkání studentských samospráv nechyběli ani zástupci z Telče
Přednáška. Studentům byl představen strom "malého parlamentu" který komunikuje i s ministerstvem školství.
Autor: NŠ/Petr Kroupa

Pětice studentů z GOB a SOŠ Telč se ve čtvrtek 24. května zúčastnila setkání zástupců studentských samospráv, školních parlamentů a mladých lidí z celé Vysočiny. Akci, na které bylo přítomno přibližně sto lidí zahájil svým úvodním slovem primátor města Jihlavy Jaroslav Vymazal.

Krátce vyprávěl o historii města a představil prostorů, v nichž se setkání konalo. "Politika se týká každého z nás a nikdo to za nás neodpracuje, uvědomil jsem si to až ve 45 letech. Je to služba společnosti." řekl studentům při nastiňování své politické kariéry primátor.

Další kolo bojů o nižšší gymnázia nejspíše zažehnou podzimní krajské volby

Následovalo bezmála hodinové představení krajské politiky, kterého se ujala Marie Kružíková, působící jako radní pro oblast školství. Popsala celý politický systém kraje, představila své kolegy.

Prostor dostala i krátká debata, do které se bohužel zapojilo jen několik lidí. Otázky se týkaly především palčivých problémů, jako je redukceosmiletých gymnázií. Kružíková v tomto směru uvedla, že celá situace bude do podzimních krajských voleb i nadále pozastavena, ovšem z jejích odpovědí vyplynulo, že o budoucnosti nižších gymnázií na malých městech stále pochybuje. 

Na setkání byl přítomen pod záštitou sdružení Hodina H o.p.s. i osmadvacetiletý zahraniční host Artur Najaryan z Arménie. Účastníci s ním tak měli možnost krátce anglicky pohovořit a vyměnit si zkušenosti s působením v "malé politice". 

GOB a SOŠ Telč patří k nejlepším školám na Vysočině

Z volné diskuze mezi jednotlivými zástupci ostatních školních samospráv na Vysočině vyplynulo, že GOB a SOŠ Telč patří mezi absolutní špičku co se fungování školy týká.Oproti Telči na většině jiných škol neplní žákovské samosprávy svou funkci a musí do jejich chodu zasahovat vedení, nebo dokonce vůbec studentský parlament nemají.

Spolihlivé školní periodikum je především výsadou gymnázií, ostatní střední školy jej nemají. Zástupci ostatních středních škol si také narozdíl o telčských studentů často stěžovali na nedostatečnou výbavu školy novými výpočetními technologiemi nebo na nevyhovující prostředí a staré vybavení.

Fotografie ke článku: Na setkání studentských samospráv nechyběli ani zástupci z Telče
Zástupci z Telče. Telčská pětice spolu s Arturem Najaryanem hostem z Arménie.
Autor: NŠ/Petr Kroupa

Zatím nikdo nekomentoval

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.