NEGATYV přišel s novou hrou Utopenec ve vaně

Je to již více než 6 let, co se pár nadšenců z našeho gymnázia rozhodlo založit divadelní soubor. Nejprve se o nich moc nevědělo, pak vystupovali na různých školních akcích a až ke konci studia napsali svou vlastní hru, s níž se umístili na předních příčkách různých soutěží.
Fotografie ke článku: NEGATYV přišel s novou hrou Utopenec ve vaně
NEGATYV. Jejich činnost byla oceněna cenou města Telče.
Autor: archiv Negatyvu

Prvotní název byl ADJC. Zpočátku bylo jejich působení omezeno pouze na prostory školy, postupem času jejich představení bylo k vidění i v telčském kině. Protože začali hrát svoje vlastní hry, přišla změna názvu souboru na NEGATYV. Postupně se dostali do podvědomí veřejnosti a v dnešní době už si troufnou i na pražské scény právě se hrou Utopenec ve vaně.

Jde o hodinu plnou vtipů, zábavy a zajímavých nápadů. Účinkující Ondra Horník, Honza Krejčí a Ondra Lanč ztvárňují tři bezdomovce středního věku, kteří vzpomínají na doby, kdy měli dobrou práci, vysoké platy a spokojený život a také na skoro až nepředstavitelnou příhodu, která má na svědomí jejich osud a nynější živobytí.