Studenti budou poprvé volit prezidenta, nanečisto

V rámci projektu „Jeden svět na školách“ proběhnou na zhruba čtyřech stovkách středních škol Studentské prezidentské volby. Tento vzdělávací program zaštítil už takové akce jako Studentské volby do poslanecké sněmovny a v nedávné době i do volby krajských zastupitelstev.
Fotografie ke článku: Studenti budou poprvé volit prezidenta, nanečisto
Studentské volby. Kdo vyhraje?
Autor: jedensvetnaskolach.cz

Hlavním cílem připravovaných „voleb nanečisto“ je přiblížit základní demokratické principy mládeži a seznámit ji tak s volebním systémem České republiky. Projekt chce získat zájem mladých lidí o současné politické dění a zvýšit jejich účast v prvních řádných volbách.

Studentské volby zažijí v Telči premiéru

Na GOB a SOŠ proběhnou volby v úterý 11. prosince. Studenti budou moci hlasovat od 7:30 do 8:00 hodin a během velké přestávky. Voleb se může zúčastnit každý student starší patnácti let. Volební místnost „našeho okrsku“ bude ve studovně.

Na telčském gymnáziu se tato akce koná poprvé, škola se do předchozích studentských voleb nezapojila. Členy první volební komise, tři studenti starší osmnácti let, navrhl patron projektu na telčském gymnáziu, učitel českého jazyka a základů společenských věd, Mgr. Radek Kopečný.

Volba je i o „domácích úkolech“

Vhození hlasovacího lístku by neměla být zautomatizovaná, bezmyšlenkovitá akce. Student by si měl uvědomit, že svojí volbou bude v příštích letech ovlivňovat směřování celého českého národa, neopovrhovat svým největším právem a pečlivě se připravit.

Naše škola vám proto v příštích dnech představí jednotlivé kandidáty. Zatím si můžete přečíst názory studentů na možnost zvolit si svého „studentského prezidenta“.

Co říkáte na projekt Studentských voleb? Chystáte se k volbám?

Jan Ondráček, sexta

Myslím si, že projekt studentských voleb je velmi zajímavý. Je to dobrá příležitost pro studenty si volby vyzkoušet a mohou alespoň takto vyjádřit svůj názor. Studentských voleb se určitě zúčastním.

Anna Švejdová, septima

Studentské volby považuji jednoznačně za skvělý projekt, který přiměje mladé lidi přemýšlet o politice a využití svého volebního právě ještě dřív, než se jich to skutečně týká. Jsem moc ráda, že se naše škola zapojila a svoji první možnost vhodit do urny hlasovací lístek si nenechám ujít.

Anna Bláhová, kvinta

Studentské volby mi přijdou jako dobrá věc, už proto že má člověk možnost zkusit si možnost volby. Rozhodně se jich zúčastním a jsem zvědavá, jak dopadnou v porovnání s těmi opravdovými

Leoš Tejkl, oktáva

Je to velice zajímavý projekt a je dobře že se ho někdo ujal i na naší škole. Voleb se určitě zúčastním a jsem zvědav jaký bude výsledek a jak se bude shodovat se skutečnými volbami.

1 komentář k "Studenti budou poprvé volit prezidenta, nanečisto"

MaryLou (bez ověření) se projevil(a) dne 10 Prosinec, 2012 - 14:59:

Věřím, že se studenti nenechají ovlivnit "veřejným míněním" ani "předběžnými výsledky" a budou volit srdcem;-)... Ach jo, po bývalém panu Prezidentovi se mi tak stýská...:´-(