Studentský parlament má za sebou první schůzi

Zástupci tříd Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy se sešli k první oficiální schůzi, probíhala volba předsedy a řešily se otázky týkající se pořádaní maturitních plesů, či příspěvků pro SRPŠ.
Fotografie ke článku: Studentský parlament má za sebou první schůzi
Předvánoční setkání. Při příležitosti adventních koncertů v Telči se sešla předsedkyně poslanecké sněmovny ČR s předsedkyní studentského parlamentu GOB a SOŠ Telč. Zleva: Stanislav Máca, Miroslava Němcová, Šárka Jonová.
Autor: Archiv GOB

První schůze se zúčastnili zástupci všech tříd kromě 1.AS. Třída 3.A měla zástupce, který neměl pravomoc hlasovat.

Společně se zástupci tříd se sešel i pan ředitel, který se na první schůzi ujal slova, seznámil a poučil členy o jejich právech a povinnostech. Dále byl přítomen pan učitel Kopečný, který má parlament na starost, ať již po stránce voleb předsedy, místopředsedy a vůbec celkového fungování.

Po úvodním slově proběhlo krátké představení následované řešením formálních záležitostí. Prvním bodem bylo zvolit předsedu parlamentu. Ze všech zúčastněných se do top dvojice dostal Jiří Mezera a Šárka Johnová, která vyhrála souboj a stala se předsedkyní. Ihned poté proběhla volba místopředsedy. „Předsedkyně bude mít povinnost vést schůzi, připravit témata na projednává nía podobné záležitosti,“ říká Jiří Mezera.

Žádný hon na učitele!

Prvním úkolem parlamentu je spojit se s panem ředitelem a informovat studenty o mimoškolních akcích. Parlament nebude fungovat jako hon na učitele, ale budou se zde řešit smysluplné věci.

Jeden z dotazů byl na poplatky SRPŠ, které se od letošního roku změní, kvůli špatnému rozdělování. A dále pořádání maturitního plesu. Na gymnáziu si jej budou nově organizovat sami maturanti. Může za to skutečnost, že se údajně chtěli někteří studenti na pořádání plesu obohatit.