Studentský parlament se sešel již na šesté schůzi

Telčský studentský parlament GOB a SOŠ se v tomto školním roce sešel na poslední, šesté schůzi. Kromě hodnocení celoroční činnosti parlament diskutoval o změnách, které nejen studenty v dalším roce čekají. Především škrty v nepovinných předmětech a komplikované rekonstrukce.
Fotografie ke článku: Studentský parlament se sešel již na šesté schůzi
Přestavba drhne. S tímto množstvím se zřejmě nepočítalo.
Autor: NŠ/Lukáš Vejmelka

Předseda Kroupa, kterému s příchodem prázdnin končí funkční období, zhodnotil svou činnost v parlamentu jako dobrou, zdůraznil, že se podařilo díky škole zprovoznit WIFI pro připojení k internetu.

Sportovky končí, nebude se ťukat

Vzhledem k dlouhotrvající krizi ve školství nebudou příští rok nepovinné předměty. Řeč byla o sportovních hrách a psaní na stroji. Rozhodně to ale neznamená, že se ze studetnů stanou buchty, co neumějí pořádně ťukat.

Kompletní zápis ve formátu PDF naleznete: ZDE.

Nepovinné předměty, které mají povahu nosných aktivit, budou dle možností přelity do volitelných předmětů, jedná se o francouzštinu. Aktivity, které mají povahu kroužku - např. ruský jazyk - budou dle vstřícnosti kantorů a početnosti skupin vedeny dále.

Oblíbené večerní semináře zůstanou

Rozvrhy hodin pro maturitní ročníky nebudou růžové. S plejádou maturitních předmětů, nově by měla příští rok v maturitě figurovat i informatika, roste i počet kombinací maturitních seminářů a s tím i komplikace vytvořit schopný rozvrh. A proto stejně tak, jako současní čtvrťáci, nebudou výjimkou časté odpolední semináře.

Rekonstrukce se protáhnou, výuka bude ztísněná

Rekonstrukce staré přístavby a auly se komplikuje. Kraj Vysočina v současné době vyhlásil nové výběrové řízení na dodávající firmu. S velkou pravděpodobností se práce nestihnou před začátkem školního roku. V září tedy musíme očekávat smrštění na menší prostor, neboť nebudou k dispozici učebny SOŠ. Bude se tedy vyučovat všude možně, na úkor pohodlí a kvality.

Kompletní zápis ve formátu PDF naleznete: ZDE.

K oslavám 160 let výročí gymnázia bude vydán almanach a speciálně verze školních novin. Součástí bude i den otevřených dveří. K slavnostnímu otevření rekonstruované přístavby z důvodů pravděpodobných zdržení prací zřejmě nedojde.

Interiér dostane nový kabát, klidný okrový

Přátelské prostředí bude čekat na všechny příchozí školáky v září. Ve staré budově budou totiž staré řvavě červeno-oranžové stěny přemalovány do pastelových, okrových barev, zatímco sloupy budou zřejmě v šedé. Doufejme, že to bude mít hlavu a patu.

Konvektomat zefektivní činnost jídelny

Technický kolektiv jídelny doplnilo nové zařízení - konvektomat. Díky němu budou jídla připravována rychleji, kvalitněji a efektivněji. Mohlo by i dojít k rozšíření nabízených pokrmů.

Kompletní zápis ve formátu PDF naleznete: ZDE.

Studentský parlament v tomto složení v letošním roce ukončuje svou činnost. V září si studenti tříd zvolí své zástupce a konkrétní podoba parlamentu bude jasná až na ustavující schůzi, kterou svolává vedení školy, a která je do doby zvolení vedení řízena na škole nejdéle působícím členem parlamentu.

Fotografie ke článku: Studentský parlament se sešel již na šesté schůzi
Rekonstrukce. Na konferenční aulu to zatím nevypadá.
Autor: NŠ/Lukáš Vejmelka

2 komentáře k "Studentský parlament se sešel již na šesté schůzi"

J. (bez ověření) se projevil(a) dne 3 Červenec, 2012 - 06:30:

Znamená to, že nebude futsal...??

Anonym (bez ověření) se projevil(a) dne 3 Červenec, 2012 - 12:27:

Pokud je futsal jako kroužek a dobrovolná Procházkova aktivita, tak bude, v opačném případě nikoli. Nevím, jak to s futsalem má.

P.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.