Třešťský Zatrestband přilákal na maturiťák stovky lidí

Sezona maturitních plesů je právě teď v plném proudu, studenti našeho gymnázia však mají slavnostní šerpování již dlouhou dobu za sebou. Jejich maturitní ples totiž proběhl už 26. prosince 2011.
Fotografie ke článku: Třešťský Zatrestband přilákal na maturiťák stovky lidí
Maturanti. Letos budou maturovat tři gymnaziální třídy.
Autor: Archiv maturantů

Podle tradice se jejich ples konal na druhý svátek vánoční, tedy 26. prosince loňského roku. Hned od samého začátku se prostory kulturního sálu v Třešti nadouvaly množstvím lidí, kteří se přišli pobavit a podpořit své kamarády nebo potomky potleskem při průchodu po červeném koberci, kde si s žáky tříd slavnostně podali ruku jejich třídní učitelé, paní Krejčí a pánové Kopečný, Drmota a Lojka.

Ti jim zároveň předali šampaňské a místo očekávané květiny netradiční bílý nebo zlatý balonek. Celý bál moderoval absolventka gymnázia Iva Křenová a Petr Píša, člen oblíbené skupiny Zatrestband, pod jejíž taktovkou se v průběhu večera swingovalo.

Překvapivá překvapení

S odbitím dvanácté hodiny začala také očekávaná půlnoční překvapení. 4.A a 4.B společně nacvičili působivou taneční sestavu, která se odehrávala za naprosté tmy, jíž ozařovaly pouze neonové trubičky připevněné na tělech všech tanečníků. I oktáva připravila vystoupení stávající se z tanečků skupin, nejefektivnější částí bylo napodobení hry živých kuželek.

Tanec do konce a ještě dál

Když dohrála kapela Zatrestband, nikomu se ještě nechtělo jít spát, a proto se pouštěla reprodukovaná hudba, na níž vydrželi ti nejaktivnější tančit až do ranních hodin.

Tombola – výhra jistá!

Nesmíme opomenout další důležitou součást plesu, a to tombolu, o kterou se postarali žáci třetích ročníků. Mezi nejkurióznější z nich patřila ulovená laň nebo obrovský špalek na štípání dříví. Všechny lístky se prodaly v poměrně krátkém čase, i přesto však některé ceny zůstaly bez majitele, tedy jen do doby, než se jich s vervou třeťáci definitivně zmocnili.

Fotografie ke článku: Třešťský Zatrestband přilákal na maturiťák stovky lidí
Zatrestband. K tanci a poslechu hrál třešťský band.
Autor: Archiv maturantů