Telč rozsvítila výzdobu, Mikuláši zahráli i gymnazisté

Rozsvícení vánočního stromu, příchod Mikuláše, zpívaní dětí z místních škol a slavnostní ohňostroj sfoukla Telč jednou ranou v pátek 2. prosince 2011. Kulturní program na náměstí Zachariáše z Hradce probíhal až do pozdního večera.
Fotografie ke článku: Telč rozsvítila výzdobu, Mikuláši zahráli i gymnazisté
Ohňostroj. Vánoční strom z městských lesů se rozzářil.
Autor: NŠ/ Lukáš Vejmelka

Už od jedné hodiny se náměstím linula adventní pásma písní a básní, které s dětmi připravily učitelky telčských základních škol. Od básní Jiřího Žáčka přes folklorní notu se mohl návštěvník okusující trdelník z jednoho ze stánků zaposlouchat do populárních vánočních písní v podání Ivany Moravcové, která v tomto roce obdržela uznání města Telč.

Trio přihlížející překvapilo

Přihlížející kolem třetí hodiny překvapilo, když se na podiu pod vánočním stromem objevila trojice znatelně vyrostlejších dětí. Členové hudebního tria - Bartušek Vašata Peltanová přišli z Gymnázia Otokara Březiny zahrát několik tématických písní, čímž nepřímo uvedli zvonkový průvod dětí, napjatě očekávají příchod Mikuláše.

Večer zakončil ohňostroj

Večer zakončila naléhavá prosba dětí k Mikuláši o rozsvěcení nazdobeného třináct metrů vysokého smrku. Po společné formuli "Stromečku, rozsviť se!" se za zvuku tajemné hudby světla stromu opravdu rozžhnuly a několik následujích minut celé promrzlé náměstí ztuhlo úžasem nad ohromující hrou barev a světla ohňostroje.

Fotografie ke článku: Telč rozsvítila výzdobu, Mikuláši zahráli i gymnazisté
Trio z gymnázia. Pod stromem zahráli i středoškoláci.
Autor: NŠ/ Lukáš Vejmelka

Zatím nikdo nekomentoval

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.