Telčský zimák zachráněn

Bruslit se bude do konce února! Naše škola zjišťovala, jak je to ve skutečnosti s osudem místního zimního stadionu. Při rozhovoru s Františkem Čermákem, předsedou SK Telč jsme zabrousili také do oblasti údržby ledu a fungování stadionu.
Fotografie ke článku: Telčský zimák zachráněn
Zimní stadion. Stroje na úpravu ledu mají dohromady 69 let.
Autor: Archiv zimního stadionu

Na fámách donedávna kolujících Telčí, že se stadion zavírá, nebyla žádná pravda. ,,Naopak, v letošním roce jsme zvýšili nejen počet veřejných bruslení, ale máme také velikou radost ze založení nového hokejového týmu pro ty nejmladší-předškoláky a 1.třídy, takže si můžeme být jisti, že hokej a stadion v Telči vůbec svou budoucnost má,“ řekl předseda hokejového oddílu SK Telč pan František Čermák.

V dopoledních hodinách se o led dělí 3 místní školy. O rozpis ledu se stará pan Svoboda. Hokejové týmy ustoupily s využíváním sportoviště do pozdějších odpoledních hodin, a tím umožnily větší časové rozhraní telčským žákům a studentům.

Přibližně 12 hokejových týmů využívajících led má podporu velké spousty fanoušků. ,,Návštěvnost utkání se vyšplhává průměrně na 150 diváků, a to když počítáme pouze ty, co platí. Vysokému zájmu zajisté dopomáhá i účast našich hokejistů na krajské soutěži Vysočiny,“ říká předseda oddílu.

V Telči nám možná na již připravených pozemcích za čas vyroste nový stadion. Tyto plány do budoucna jsou však ovlivněny dotacemi, které bohužel město ani po dvou zažádáních nedostalo.

Telčský zimní stadion nepodporují dotace od ČSMT. ,,Náš chod zafinancovává městský úřad Telč, sponzoři a oddílové příspěvky,“ dodává pan Čermák.

1 komentář k "Telčský zimák zachráněn"

Anonym (bez ověření) se projevil(a) dne 5 Duben, 2011 - 14:58:

Skoda ze nejsou dotace. Bylo by fajn mit v Telci kryty stadion. :(

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.