Únorová obleva poukázala na kritický stav silnic

Každoročním trnem v oku nejednomu řidiči bývá žalostný stav komunikací, na kterých se neúprosně podepsala zima. Naše škola zjistila, které úseky silnic v okolí Telče trápí kola aut nepříjemnými výmoly nejvíce.
Fotografie ke článku: Únorová obleva poukázala na kritický stav silnic
Štěpnice. Vodovod a kanalizaci položili, nicméně zmrzlý povrch nedokázali zhutnit, proto se již propadá.
Autor: NŠ/ Petr Kroupa

Vrásky místním řidičům dělá telčská Štěpnice a ulice Slavatovská, kterou denně projede nespočet aut mířících na Jindřichův Hradec, nebo do Dačic.

Dotaci zachránili, silnice ale trpí

Podzimní stavební práce na telčské Štěpnici připomínaly boj Davida s Goliášem.

Počasí rekonstrukci kanalizace a vodovodního řádu nepřálo, celou situaci komplikoval mimo jiné i sníh, který kupodivu nikdo v prosinci nečekal. I přes několik dalších problémů se nakonec podařilo vodovod a kanalizaci položit, čímž se zachránila dotace v řádech milionů korun.

Ovšem stavební firmě se již nepodařilo zasypaný výkop dostatečně zhutnit, proto se začal vydlážděný povrch postupně propadat, čehož si všimli i samotní řidiči, kteří jezdí, pokud možno, v protisměru, jen aby se inkriminovanému místu vyhnuli.

Starosta slibuje nápravu současného stavu silnice, čeká se na počasí

„Jakmile to počasí dovolí, budeme v pracích na vodovodech a kanalizacích pokračovat dále do Štěpnice. A rýhy po výkopech budou řádně opraveny," informoval Roman Fabeš, starosta Telče, v únorových Telčských listech.

Mrákotínští fotografují své díry a ukazují je světu přes internet

Fotografie nejpalčivějších silničních úseků se navíc začínají objevovat i na internetu. Se svým výmolem se může vedle Telče a několika okolních obcí pochlubit i Mrákotín, či Stará Říše.

Projekt Výmoly 2011 s příznačným heslem „Najděme nejhorší díru v republice" tvoří sami uživatelé prostým nahráním své vlastní fotografie, přiložením několikaslovného popisku a označením výmolu na mapě. 

Zatím nikdo nekomentoval

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.