VIDEO: Mikuláš odměňoval pilné studenty bonbony, zlobivé sazemi

Varování: tento článek obsahuje informace nevhodné pro děti od 0 do 99 let. Dále se nedoporučuje číst těm, kteří věří, že byl sv. Mikuláš naklonován nebo umí cestovat červí dírou. V opačném případě může dojít k pohoršení, ztrátě dětských iluzí a dobrého vkusu nebo depresím.

Mikuláš. Ekonomická krize zasáhla i štědrého světce.

Autor: NŠ/Petr Kroupa

„Tati, jakto že má pan Mikuláš stejné boty jako strejda?“ Tento paradox zanechal vrásky na  nejedné nevinné dětské duši. Zpočátku to měli Mikulášovi ochránci jednoduché.

Mikulášem snadno a rychle!

Výběr bot v dřívějších dobách nebyl právě velký, takže strýc mohl mít boty od stejného ševce jako bělovousý světec. Dnes to mají rodiče se svými ratolestmi těžší. Mikuláš nosí právě ty adidasky, které dítě vidělo u svého strýčka.

Dříve nebo později dítě odhalí strašlivou skutečnost. Mikuláš je pouze člověk v převleku, podvodník! A později zjišťuje, že rozhodně není ani svatý.

Rozhodnutí. Zlobils, synu.
Autor: NŠ/Petr Kroupa

Když přebolí dětské zklamání a mine nenávistná puberta („Na co si ten šašek hraje“), štědrý světec je opět jednička. O těch pár bonbónů ani tak nejde, hlavně že uteče část ze stereotypního vědomostně-nalévacího procesu. Ale především, je to tradice!

Letos s tváří pana ředitele

Letos se biskup z Myry inkarnoval do vskutku zajímavého osobnosti. Studenty přišel zkontrolovat v podobě ředitele telčského gymnázia Stanislava Mácy. Jako ochranku si najal čerty a anděly ze SOŠ.

Hodné studenty odměnil hašlerkami, zlobivé označil stigmatem ze sazí. Studenti si v tu chvíli uvědomili, že za uplynulý rok nezměnil jen svoji vizáž, ale že se upgradeoval i vnitřně.

Sazím se nevyhnul nikdo

Vypadá to, že dobrotivý světec strávil svou letní dovolenou putováním po orientálních pláních, kde si zřejmě osvojil princip jin a jang. Každého studenta totiž shledal zároveň pilným i líným, hodným i zlobivým zároveň.

Černému označení se nevyhnul takřka nikdo. Zlobu svatého muže a jeho pomocníků dokonce odneslo tričko jednoho jedince, u něhož převládala síla jin.

Nejmenovaný trestanec neztratil svůj entuziasmus pro módu a vzápětí se svěřil nejbližšímu novináři. „Že má letos ale dobrej ohoz, co?“ vyjádřil svůj postoj k nové vizáži dobrého světce. Nebyl ovšem sám, kdo pocítil trest za hřích na své kůži.

Truchlící kvintáni záchody nepotřísnili

Mikuláš svým hněvem nepřímo potrestal i uklízečky za předčasnou blokádu bílých velikánů. Davy studentů, snažíce se smýt pekelné znamení na svých tvářích, zanechali na školních záchodech relikty svých špatností. Umyvadlům přetekl pohár trpělivosti a podlaha se zbarvila do popelavě šeda.

Třída kvinta však ocejchována nebyla, spravedlivý světec k nim nezavítal. „Možná nám tím chtěl říci, že nejsme ani dobří, ani špatní, a že mu nestojíme za návštěvu“ uvedl jeden ze studentů exkluzivně pro Naší školu.

Podle průzkumu většina kvintánů truchlí. „Moje dětství právě skončilo. Tohle by Mikuláš neudělal, pokud by existoval. A to, že nepřišel, znamená, že neexistuje,“ svěřila se studentka citlivější povahy.

Učebna Hv. Vykoupí se studenti písničkou?
Autor: NŠ/Petr Kroupa

1 komentář k "VIDEO: Mikuláš odměňoval pilné studenty bonbony, zlobivé sazemi"

Stanislav Máca (bez ověření) se projevil(a) dne 6 Prosinec, 2012 - 19:13:

Omlouvám se všem kvintánům za Mikuláše, že si s čertíky ve spěchu ani nevšiml, že kvinta nebyla navštívena a nejen čerty zaslouženě odměněna. SM
PS. Osobně si to při první příležitosti s Mikulášem vyřídím