Mikuláš

VIDEO: Mikuláš odměňoval pilné studenty bonbony, zlobivé sazemi

Varování: tento článek obsahuje informace nevhodné pro děti od 0 do 99 let. Dále se nedoporučuje číst těm, kteří věří, že byl sv. Mikuláš naklonován nebo umí cestovat červí dírou. V opačném případě může dojít k pohoršení, ztrátě dětských iluzí a dobrého vkusu nebo depresím.

Telč v pátek rozsvítí stromeček, zazpívají pod ním děti

Zpívající děti z telčských škol a školek i rodiče přešlapující u stánku s medovinou - nejen to čeká telčské náměstí poslední listopadový pátek. Pokud totiž vše dobře dopadne, přijde možná i Mikuláš a rozsvítí jim stromeček i výzdobu města.

Těsnohlídkova tradice žije, v Krahulčí rozsvítili smrk

Na sto občanů Krahulčí se na pozvání místního rozhlasu v neděli 27. listopadu 2011 sešlo na návsi u vzrostlého smrku pichlavého, aby přihlíželi příchodu Mikuláše a slavnostnímu rozsvěcení živého vánočního stromu.